У російських спецслужбах працює підрозділ, який спеціалізується на дезінформаційних кампаніях проти України.
Співробітники цього підрозділу вирішили відмовитись від старих інструментів, телеканалів RT, Sputnik, і навіть від Telegram-каналів. Натомість вони використовують страх та емоції, які "розлітаються" соцмережами в Україні та на Заході.
Про діяльність російських агентів написали розслідувачі The Insider.
Розслідувачі зацікавились підрозділом, який функціонує в структур Службі зовнішньої розвідки (СВР) РФ. Про те, як вони отримали інформацію, у статті не пояснили.
Журналісти заявили, що їм вдалось встановити керівника цієї служби - це Михайло Колесов.
Росіянин особистими та діловими зв'язками пов'язаний з ФСБ, ГРУ, а також з групами хакерів та блогерів. До складу підрозділу входить від 10 до 50 росіян, які розробили детальний план дестабілізації на користь РФ з використанням сучасних технологій, ідеться у статті. При цьому СВР не планувала обмежувати себе жодними моральними принципами.
"Необхідно підкреслити, що міркуваннями моралі, при складанні контенту слід знехтувати, на користь креативності, для вирішення поставлених завдань", - навели журналісти одне з положень плану.
Працівники спецпідрозділу СВР вважали, що застосування RT, Sputnik та Telegram вже неефективне.
Росіянам, щоб добитись впливу на західне та українське суспільство, потрібно тиснути на емоції та страх, з одного боку, та на раціональні міркування, з іншого.
Мішені впливу - це самі українці та громадяни й політики країн, які допомагають Україні.
Для кожної мішені пропонували свої цілі:
* для українців - розколювати суспільство, посилювати розбіжності між владою і громадянами та сіяти панічні настрої серед жителів України;
* для Заходу - лякати, наприклад, напливом біженців або неймовірними політичними чи економічними вимогами Києва. Окремо зупиняються й на "звірствах" українських "радикалів".
"Шокуючи" публікації у соціальних мережах, не єдиний механізм.
Повноваження відділу значно ширші. Вони залучають людей у Європі та Україні, для участі в різних заходах, щоб відзняти необхідний контент. Ці "агенти" виставляють необхідні плакати на мітингах або вчиняють інші провокаційні дії.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.