Після широкого розголосу, Рада зняла з порядку денного законопроєкт №10311, який дозволяє Нацгвардії застосовувати вогнепальну зброю проти цивільних під час масових протестів.
Про це повідомили народний депутат Ярослав Железняк та голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін
За словами Шабуніна, Міністерство внутрішніх справ не змогло аргументовано спростувати критику ЦПК щодо документа.
Він зазначив, що положення, які фактично розширювали можливості силовиків у протидії протестам, МВС подало як "впорядкування прав нацгвардійців".
Також Шабунін наголосив, що МВС не пояснило, яким чином боротьба з масовими протестами допомагає у протидії диверсійно-розвідувальним групам (ДРГ), що було офіційним обґрунтуванням необхідності ухвалення цього законопроєкту.
Народний депутат Ярослав Железняк підтвердив, що докумень зняли з розгляду, визнавши його недопрацьованим.
Пряма мова Железняка: "В конспірологію тут не вірю. Відверто, всі нормально розуміли що треба доопрацювати. Не думаю що в цьому скликанні приймемо. Як мінімум не в такий редакції".
Що передувало?
* Раніше громадська організація "Центр протидії корупції" звернула увагу на те, що правоохоронний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт, який дозволяє Нацгвардії застосовувати вогнепальну зброю та сльозогінний газ проти цивільних під час масових протестів.
* У ЦПК попередили, що частина нових повноважень Нацгвардії у законопроєкті "не має відношення до ефективного захисту держави, а лише надає повноваження вдажі розганяти мітинги у стилі ліквідованого підрозділу "Беркут".
* У Міністерстві внутрішніх справ зазначили, що запропоновані зміни не розширюють повноваження Національної гвардії, а лише впорядковують їх, а щодо застосування гумових кийків, електрошокерів і засобів примусової зупинки транспорту, то гвардійці і раніше могли їх використовувати. Дозволяла це постанова Кабінету міністрів від 20 грудня 2017 року №1024 "Про затвердження переліку та правил застосування спеціальних засобів військовослужбовцями Національної гвардії під час виконання службових завдань".
Очолюють комітет та авторами данного документу є депутати від партії "Слуга народу". Раніше депутати також підняли запрлатню правоохоронним органам.
Багато хто з експертів зазначає, що такі дії влади не мають нічого спільно з демократією та свободою, а є лише черговою спробою силовими методами придушувати вільну думку громадян власної країни.