За ухиляння від мобілізації передбачено кримінальну відповідальність – від трьох до п’яти років в’язниці.
Про це сказав начальник київського мобілізаційного відділення Дарницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Новосядлий в інтерв’ю для ЗМІ.
За його словами, в законодавстві визначено перелік підстав, які звільняють осіб від мобілізації, а також передбачена сурова відповідальність за ухилення від мобілізації.
Пряма мова: От ви навели приклад, коли особа отримала повістку, викинула її у смітник і не з’явилася. У разі неявки особи до ТЦК матеріали направляють до Національної поліції. Вони з’являються у базі даних як розшукувані особи. Згідно з постановою 1487 Національна поліція має затримати та доставити до ТЦК військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративне правопорушення для складання протоколу. Поліція відпрацьовує свій алгоритм дій, і потім таких осіб нам доставляють.
За його словами, в такому випадку складається протокол про адміністративне правопорушення.
"Якщо особа заявляє, що вона не бажає спілкуватися, то це вже явний факт ухиляння від мобілізації. За це передбачено кримінальну відповідальність. Складають відповідні документи й матеріали подають на досудове розслідування стосовно ухиляння", – зазначив Новосядлий.
При цьому зазначив, що за це передбачено кримінальне покарання – від трьох до п’яти років в’язниці.
Керівник ТЦК повідомив, що є два види повістки. Перший вид, коли адресата повідомляють про запрошення в територіальний центр для уточнення облікових даних. За неявку по такій повістці передбачена адміністративна відповідальність.
Водночас ігнорування так званої "бойової" повістки наступає кримінальна відповідальність.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.