Посол США в Україн Бріджит Брінк відреагувала на масовану ракетну атаку російських окупаційних військ по низці українських міст.
Свою заяву вона опублікувала у Twitter (X). Дипломат опублікувала скриншот зі сповіщеннями про повітряну тривогу на смартфоні.
«Це те, що українці побачили на своїх телефонах сьогодні вранці: мільйони чоловіків, жінок і дітей перебувають у бомбосховищах, через те, що Росія обстрілює всю країну ракетами. Україна потребує фінансування вже зараз, щоб продовжити боротьбу за свободу від такого жаху у 2024 році», - написала вона.
Президент Латвії Едгардс Рінкевичс відреагував на масований ракетний обстріл РФ по Україні та закликав надати Києву всю необхідну допомогу.
Про це він написав у Twitter (Х).
«Російські терористи продовжують масовані обстріли українських міст. Ще раз: Україна має отримати всю військову та фінансову допомогу ЗАРАЗ, це єдиний спосіб зупинити війну та напади на цивільні цілі. Повна солідарність з Україною в цей важкий час», - йдеться у повідомленні.
Професор Стенфордського університету, колишній посол США в Росії Майкл Макфол вважає, що Конгрес США має якомога швидше ухвалити рішення щодо допомоги Україні.
Про це дипломат написав у соцмережі Х.
«Конгрес США не повинен був зволікати з новою військовою допомогою Україні. Вони повинні якомога швидше виправити цю помилку», - зазначив Макфол.
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс заявив, що терористичні атаки РФ на цивільну інфраструктуру України є воєнним злочином.
"Знову підлі атаки Росії на Україну цього ранку. За повідомленнями, пошкоджено пологовий, житлові будинки, торгцентри та залізничні станції – все у святковий сезон. Атака на цивільну інфраструктуру є воєнним злочином", – написав він у Twitter (X).
Японія суворо засудила масовану повітряну атаку Росії по мирних населених пунктах України.
«Унаслідок атаки загинули та постраждали цивільні люди, було пошкоджено житлові будинки, пологовий будинок, торговельний центр, СТО, метро. Перед обличчям жорстокого ворога підтримка Японією України є непохитною», - зазначили дипломати.
Прем’єр Естонії Кая Каллас заявила, що масована ракетна атака РФ по Україні є нагадуванням, що цілі Кремля зі знищення України не змінилися.
"Нагадування на Новий рік про те, що цілі Росії не змінилися – вона хоче знищити Україну. Не дозволити агресії окупитися має вирішальне значення для європейської та глобальної безпеки", – підкреслила естонська прем’єрка.
Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич засудила масовану атаку Росії на Україну 29 грудня.
«Я засуджую ще один безглуздий і невиправданий напад Росії на Україну, жертвами якого є цивільні особи», – заявила Пейчинович-Бурич.
Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що сьогоднішні масований обстріл України російськими окупантами свідчить, що диктатор Путін хоче викорінити свободу та демократію.
"Ці широкомасштабні атаки на міста України показують, що Путін не зупиниться ні перед чим, щоб досягти своєї мети - викорінити свободу та демократію. Ми не дамо йому перемогти. Ми повинні продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки потрібно", - зазначив він.
Тож, в міжнародного злочинця Путіна, все як завжди.
Своїми діями він, ймовірно, хотів всіх залякати та мотивувати сідати за стіл переговорів, на його умовах. Але отримав, повністю протилежний результат. В той час, як міжнародна допомога почала гальмуватися, Путін, цією істеричною атакою, зробив все можливе для того, щоб лідери демократичного світу консолідувались та активізувались, шляхом надання більшої кількості зброї українцям, фінансової підтримки та відреагували введення нових обмежень проти агресора.
Адже кожен розуміє, що піти на поступки Кремлю - це добровільно зробити всім ще гірше, дати час терористам відновитись, щоб вони завтра відповіли світу ще більшим терором, адже надихнуться власним успіхом та своїми методами досягання бажаного результату. Про що можна домовлятись із вбивцею, який дає накази бити ракетами по мирних містах висуваючи неадекватні вимоги, прагнучи силою забрати те, що йому не належить. Завтра він так само зробить стосовно іншої країни. Єдиною відповіддю демократичного світу, тут може бути лише консолідоване придушення цього злочинного режиму та притягнення до суворої й публічної відповідальності всіх винних, як це було зроблено із нацистами.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що відповіддю міжнародної спільноти на масовані ракетні атаки має стати безперервна фінансова і військова підтримка України.
"Сьогодні мільйони українців прокинулися від гучних звуків вибухів. Я хотів би, щоб ці звуки вибухів в Україні були чутні в усьому світі. У всіх великих столицях, штаб-квартирах і парламентах, які зараз обговорюють подальшу підтримку України. У всіх редакціях, які пишуть про "втому" чи нібито готовність Росії до "переговорів", – зазначив глава МЗС.
"Нашою єдиною колективною відповіддю може і повинна бути безперервна, потужна і довгострокова військова та фінансова допомога Україні. Лише більша вогнева міць може змусити замовкнути російський терор", – підкреслив Кулеба.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що росіяни випустили понад 100 ракет.
"Сьогодні Росія била майже всім, що має у своєму арсеналі: "Кинджали", С-300, крилаті ракети, БПЛА. Стратегічні бомбардувальники запускали Х-101/Х-505. Приблизно 110 ракет було випущено, більшу частину збито", - написав Володимир Зеленський.
Згодом головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що загалом росіяни застосували 158 засобів повітряного нападу - ракети різних типів та ударні безпілотники.
Спочатку атакували "Шахедами" - усього зафіксували 36 ударних дронів.
За інформацією Залужного, українські сили знищили 27 "Шахедів" та 87 крилатих ракет Х-101, Х-555 та Х-55.
Коментарів 1
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.