В той час, як підконтрольні українській владі ЗМІ, усіляко ігнорують протести громадян, щодо зміни бюджетної політики та відміни скандальних тендерів на державному рівні, західні ЗМІ все це бачать та активно висвітлюють.
Наводимо нижче цитати з публікації The New York Times: Більше дронів, менше парків. Українці закликають змінити витрати, оскільки війна затягується
Протестувальники в Україні все активніше лобіюють стратегію, яка дозволить заморозити проєкти ремонту та реконструкцій, щоб мати змогу закупити більше військової техніки та народження для своїх воїнів, що є частиною ширшого заклику поставити Україну на "військові рейки".
Головні лозунги людей - це «Я не хочу парк» і «Навіщо мені зараз бруківка?». Протестувальники наголошують, що фінансування сьогодні вимагає більш актуальна справа - військові зусилля.
«Ці гроші потрібно витратити на купівлю зброї», - сказала 29-річна дієтолог Євгенія Клишаль, яка розмахувала табличкою з написом «Нові дороги не допоможуть виграти у цій війні».
Системні протести відбуваються у великих українських містах, таких як Київ, Одеса, Львів та інших. Вже можна говорити про те, що це є відображенням зростання настроїв у суспільстві, оскільки війна проти Росії затягується, а українська армія має значну потребу у зброї, амуніції та інших технічних засобах.
Кожен новий тендер, який не відповідає цим, першочерговим зусиллям та де вбачається корупційна складова, наражається на все більш гостру критику пересічних українців.
Після того, як Росія вдерлася минулого року, велика кількість українців збирали власні гроші, щоб купити зброю для своїх захисників. Але з огляду на те, що війна вирує далеко від кількох великих українських міст, багато громадян повернулися до нормального життя, ходячи на роботу та в школи вдень, а в ресторани та бари вночі.
Зараз, коли контрнаступ України не приніс серйозних успіхів, західна допомога затримується, а Росія почала відновлювати ініціативу на деяких ділянках фронту, зростають заклики до всіх українців відігравати більшу роль у військових зусиллях.
У великих містах та в соціальних мережах, протестувальники активніше закликають до тимчасової відмови від комфортного життя, навіть для тих, хто проживає далеко від лінії фронту, з метою перерозподілу більшості всіх державних та місцевих ресурсів, саме на потреби армії.
«Війна триватиме довго. Росія дуже велика країна з великими ресурсами. Тому, для перемоги, ми маємо максимально мобілізуватись для допомоги військовим. Ті, хто у мирних містах, повинні підтримувати армію та людей, які постраждали від дій агресора. Це питання виживання української нації», - сказала Ірина Ігнатович, засновниця групи громадян, що стоїть за протестами в Києві.
«Я хочу, щоб бюджет був спрямований на оборону нашої країни, а не на заміну асфальту на тротуарах чи дорогах, які ще виглядають нормально та виконують свої функції», - сказала Тетяна Нагумук, яка минулого тижня стояла серед протестувальників з українським прапором на плечах.
Навколо неї сотні людей віком від 20 до 30 років тримали плакати, які підкреслювали те, що вони вважали абсурдними інвестиціями у воєнний час.
«Ви окупантам дороги будуєте? Увага! Ракетна небезпека! Негайно ховаємось в оновлений парк»», - сказав один з протестувальників біля неї.
Багато хто в Україні сподівався на швидку перемогу після того, як минулого року ЗСУ успішно відбили вторгнення російських військ, а потім повернули собі величезні території.
Але загальмований літній контрнаступ України зруйнував ці надії, і тепер більшість людей розуміють, що це надовго. Дії посадовців, як на місцевому, так й на державному рівні, вони розцінюють, як корупційні та такі, що не відповідають потребам українського суспільства у воєнний час.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.