В Україні триває воєнний стан, а разом із ним загальна мобілізація. В оборонному комітеті запропонували мобілізовувати не лише до лав ЗСУ.
Член комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін поділився із журналістами своїми думками з цього приводу.
За його словами, наша держава могла б мобілізовувати не лише до лав ЗСУ. Також можна було б набирати людей на підприємства військово-промислового комплексу.
"На багатьох підприємствах не вистачає кваліфікованих спеціалістів. Умовно кажучи, є завод в Одеській області і є людина відповідного фаху в Чернівецькій області. Її можуть мобілізувати та відправити, наприклад, штурмувати посадки, а, можливо, з огляду на її фах та кваліфікацію, варто мобілізувати на це підприємство в Одеській області, де відповідного спеціаліста нема", – зауважив він.
Рахманін додав, що міркує над тим, щоб відповідну законодавчу ініціативу подати. Водночас він "не має особливих надій, що це з розумінням зустрінуть".
Також він розповів, що у низці регіонів мобілізація скоротилася суттєво.
Рахманін звернув увагу на те, що в деяких областях звільнили та замінили голів ТЦК. І це стало причиною того, що виконання мобілізаційних планів упало у рази. Він припускає, що це пов'язано з тим, що новоприбулі військкоми ще не розуміють, як структура працює.
За його словами, в деяких областях раніше відсоток був 80. Тепер же мовиться про 10. Себто, скоротилося виконання мобілізаційного плану у 8 разів.
Раніше найважчою ситуацією з виконанням мобілізаційних планів була раніше у західних регіонах і Одеській області. Все це пов'язано з корупцією.
"З одного боку, була певна частина людей, які мали можливість відкупитися, а з іншого боку план якось треба було виконувати, тому когось хапали на вулиці. А були регіони, де цей план виконувався на 80%, 90%, 95%", – розповів Рахманін.
Він додав, що нові глави ТЦК мають нульовий рівень сприйняття корупції. Водночас вони не можуть впоратися з усією нормативною базою військкомату. Адже йдеться про велику кількість паперів. І задля того, щоб зрозуміти як все працює, необхідно щонайменше 2-3 місяці.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.