Польща була непохитним союзником України з перших днів повномасштабного вторгнення Росії, і цей міцний зв’язок був підтверджений під час прощального візиту президента Анджея Дуди до Києва 28 червня, в День Конституції України. Цей візит, який відбувся незадовго до офіційного завершення його каденції 5 серпня, став символічним підтвердженням його особистої прихильності та підтримки України.
Визнання та подяка
На знак глибокої вдячності за його незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також за особистий внесок у зміцнення українсько-польської співпраці, президент України Володимир Зеленський нагородив Анджея Дуду Орденом Свободи. Це найвища нагорода, якою Україна відзначає представників інших держав.
Дуда, зі свого боку, підкреслив важливість цього візиту, заявивши: "Цей візит до Києва для мене прощальний, він закриває надзвичайно важливий у моїй президентській службі етап. Для мене велика честь, що президент разом із дружинами та матерями загиблих воїнів нагородив і мене Орденом Свободи".
Незмінна підтримка Польщі
Володимир Зеленський наголосив на ключовій ролі Польщі у відповіді на російську агресію, зазначивши, що "Анджей з нами, без перебільшення, від перших секунд повномасштабного вторгнення — це абсолютна правда". Польща була однією з перших країн, яка надала значну допомогу у 2022 році, приймаючи українських біженців, надаючи військову та гуманітарну допомогу, а також активно підтримуючи Україну на міжнародній арені.
Президент Зеленський також відзначив оперативне створення ключового логістичного хабу в Жешуві та постійну підтримку Польщі на всіх міжнародних майданчиках, включаючи Європейський Союз та НАТО.
Співпраця та майбутні перспективи
Під час переговорів президенти обговорили подальшу співпрацю двох держав. Однією з ключових тем були перспективи фінансування українського військово-промислового комплексу та готовність польського бізнесу брати участь у відбудові України. Дуда підкреслив, що позиція Варшави щодо євроатлантичної інтеграції України залишається незмінною.
"Ми обговорили поточну ситуацію на фронті, ми говорили про підтримку, яку Польща надає, і яку ще може надати Україні", — зазначив польський президент. Він також заохотив польські фірми до активнішої співпраці у військово-промисловому комплексі, зокрема у виробництві дронів, визнаючи динамічний розвиток цієї галузі в Україні.
Наступність у відносинах
Володимир Зеленський висловив рішучість України продовжувати зміцнювати відносини з Польщею, незважаючи на зміну керівництва. "Польща готується зараз до вступу на посаду нового президента — пана Навроцького. Ми робитимемо все, що залежить від нас, щоб відносини між нашими державами ставали тільки міцнішими", — наголосив український лідер.
Цей прощальний візит Анджея Дуди до Києва став потужним підтвердженням глибокої дружби та стратегічного партнерства між Україною та Польщею, закладаючи міцний фундамент для подальшої співпраці.
Більше новин у нашому telegram - https://t.me/ukronline