Політичний аналітик і викладач політології Колумбійського університету Лінкольн Мітчелл висловив сумнів, що угода про копалини між Україною та США зупинить війну, розв'язану Росією.
«Я досі злюся через те, що адміністрація США вирішила, ніби ми маємо щось отримати від України в обмін на нашу підтримку в її боротьбі проти небезпечного, агресивного та жорстокого російського вторгнення, припинення якого відповідає нашим спільним інтересам», – зазначив Мітчелл.
За його словами, підтримка України має залишатися пріоритетом для Вашингтона: «США мали б підтримувати Україну, насамперед тому, що це правильно з етичного та морального погляду. А також тому, що перемога над Росією – це вигідно для самих Сполучених Штатів».
Аналітик звинуватив адміністрацію Трампа в тому, що вона перестала бути союзником України, а радше стала на бік Росії.
«Мене найбільше турбує в цій угоді – окрім того, що ми вимагаємо від України чогось такого, чого не мали б вимагати, – я зрештою не знаю, що саме вона отримає», – сказав Мітчелл.
Він переконаний, що Володимир Зеленський «робить усе можливе для своєї країни в цій надзвичайно складній ситуації».
Водночас експерта непокоїть, що Україна не отримала від США гарантій безпеки.
«Мені абсолютно ясно: хоча це, можливо, найкраща угода, яку могла отримати від Трампа Україна, ці домовленості нічого не зроблять, аби зупинити Путіна», - зауважив політолог.
Мітчелл додав, що «дуже занепокоєний майбутнім України і дуже-дуже злий на свій уряд за те, що він її кинув».
Водночас, як повідомляв Укрінформ, низка експертів, зокрема керівник Українського конгресового комітету Америки у Нью-Йорку Андрій Добрянський, вважають угоду між Україною та США і вигідною для обох сторін.
Нагадаємо, Україна та США 30 квітня підписали угоду про створення інвестиційного фонду відбудови.