Президент США Дональд Трамп зазначив, що зниження цін на нафту чинить додатковий тиск на Росію, створюючи сприятливі умови для досягнення мирної угоди щодо України.
«З огляду на поточну ціну на нафту — вона значно впала — я вважаю, що ми маємо хороші перспективи для врегулювання. Росія прагне угоди, Україна також. Якби я не був президентом, цього б ніхто не досяг»,— заявив Трамп в Овальному кабінеті.
Російська ціна на нафту впала до дворічного мінімуму.
Тим часом російська ціна на нафту впала до дворічного мінімуму і на 40% нижче закладеного в бюджеті рівня — пише Reuters.
За даними видання, російська ціна на нафту в рублях впала до дворічного мінімуму нижче позначки 4 000 рублів за барель і приблизно на 40% нижче, ніж заплановано у федеральному бюджеті, що чинить тиск на РФ, яка і так страждає від зростаючого дефіциту бюджету. На тлі очікувань, що видобуток перевищить споживання, світові ціни на нафту втратили понад 10% за шість сесій поспіль і впали більш ніж на 20% з квітня, коли тарифні війни президента США Трампа спричинили зростання ставок на уповільнення світової економіки.
За підрахунками Reuters, середня ціна на російську суміш Urals і ВСТО впала 2 травня до 48,92 долара за барель, або 3 987 рублів, що більш ніж на 40% нижче від 6 726 рублів, які уряд спочатку планував на цей рік. Дані видання свідчать, що це найнижчий показник, починаючи з травня 2023 року. Падіння цін на енергоносії, на які припадає третина доходів федерального бюджету РФ, спонукало уряд минулого тижня підвищити прогноз дефіциту бюджету на 2025 рік до 1,7% ВВП з 0,5% на 2025 рік. Якщо Росія хоче підтримувати фінансування своєї військової машини на нинішньому рівні, то їй доведеться підвищувати податки та урізати соціальні програми.
Нагадаймо, напередодні ціна нафти марки Brent опустилася до приблизно 59 доларів за барель, а американська нафта West Texas Intermediate подешевшала до 56 доларів. У січні Трамп закликав Саудівську Аравію та ОПЕК знизити ціни на нафту, щоб обмежити фінансові можливості Кремля для продовження війни проти України.