Угода про корисні копалини , яку США та Україна уклали після двох місяців напружених переговорів, викликала знервованість у Кремлі.
Про це повідомляє The Washington Post.
Як пише видання, представники російської еліти побоюються зближення Володимира Зеленського та Дональда Трампа і вважають, що Кремль може упустити шанс укласти угоду щодо України на вигідних умовах.
На Путіна зростає тиск для того, щоб він принаймні здавався готовим піти на поступки, розповів у коментарі WP на умовах анонімності російський чиновник. А якщо ні, то Росії загрожує новий пакет американських санкцій, який підготував сенатор Ліндсі Грем.
Вони стануть «серйозним ударом», адже дефіцит бюджету вже зростає, сказав співрозмовник WP.
Хоча чиновники стверджують, що Росія успішно впоралася з санкціями, побоювання за стан економіки зростають, наголошує чиновник.
Темпи економічного зростання в Росії вже різко сповільнилися: у першому кварталі 2025 року ВВП додав лише 1,7% після 4,5% кварталом раніше та 4,1% загалом за минулий рік. Інфляція тримається вище 10%, незважаючи на рекордну ставку ЦБ РФ, галузі за межами ВПК скотилися в рецесію, а через падіння цін на нафту доходи бюджету впали майже на 20%. Тепер Мінфін РФ прогнозує максимальний дефіцит бюджету з часів пандемії.
«Партія миру» у Кремлі наполягає, щоб Путін прийняв умови Трампа – із замороженням війни по лінії фронту в обмін на визнання Криму та скасування санкцій, пише WP.
«Яструби» ж, як і раніше, бажають воювати, незважаючи ні на що.
Угода про корисні копалини США та України, хоч і не містить гарантій безпеки Києву, «погіршує ситуацію для РФ», зазначив наближений до Кремля політолог Сергій Марков:
«Ключову причину напруженості між Трампом та Зеленським усунуто», – стверджує він.
Хоча майбутня співпраця Вашингтона та Києва в угоді ясно не прописана, принаймні символічно «США беруть на себе певні зобов’язання захищати Україну, оскільки тепер вони володіють Україною», заявив Марков.