Президент України запевнив, що жодних поступок для росіян щодо функціонування морського коридору не буде.
"Обговорюється можливість присутності військових Франції і Британії у Чорному морі", - зазначив Володимир Зеленський.
В Туреччині відбулася зустріч військових представників Великої Британії, Франції, України і Туреччини щодо питань безпеки в Чорному морі. Зокрема, обговорювалася можливість присутності контингентів згаданих західноєвропейських країн в регіоні.
Про це розповів Президент України Володимир Зеленський під час пресконфренції з генсекретарем НАТО Марком Рютте у Одесі 16 квітня.
"У Туреччині відбувається зустріч військових щодо питання безпеки у Чорному морі. І це стосується передусім "коаліції охочих" і відповідних кроків. Таких зустрічей вже достатньо багато відбулось, обговорюють різні формати коаліції охочих і спроможних щодо безпеки в Чорному морі. В ці два дні це проговорюється на майданчику наших турецьких колег. Вони запросили", - зазначив Зеленський. Він уточнив, що у зустрічі беруть участь представники Британії, Франції, України і Туреччини.
"Це не про припинення війни, на жаль. Це про те, що буде після припинення вогню. Частиною цих гарантій безпеки є контингент, присутність військових. Обговорюється зараз питання саме присутності цих військових в Чорному морі. І це дуже важливо для всіх - для Одеси, для Миколаєва, для всіх наших міст, які розташовані на Чорному морі", - додав президент.
Також у середу, 16 квітня, Володимир Зеленський провів зустріч з представниками бізнесу Одеської області.
На цій зустрічі також обговорювалося питання безпеки судноплавства у Чорному морі. Президент запевнив присутніх, що жодних змін у функціонуванні українського морського коридору не буде.
"Ведуться розмови лише про припинення вогню: у морі, у небі та на землі. Якщо ми говоримо про повне припинення вогню, то тоді всюди. І тоді буде вільне судноплавство. Просто не буде поняття “морський коридор”, бо буде вільне судноплавство", - сказав Володимир Зеленський.
На цій зустрічі він також зазначив, що триває робота над забезпеченням надійних гарантій безпеки у разі встановлення режиму припинення вогню, зокрема над розміщенням безпекового контингенту в Україні.
"Одеса, безумовно, сюди входить, тому що ми говоримо про розміщення сил на морі, у повітрі, на землі. На морі, безумовно, - передусім на Чорному морі, це значить увесь Одеський регіон, Миколаївський регіон тощо. Тобто коли ми говоримо про безпеку на морі, ми обговорюємо саме це", - наголосив президент.