Віце-президент США Джей Ді Венс в інтерв’ю WSJ представив більш жорстку позицію США щодо Росії, ніж глава Пентагону Піт Хегсет.
За словами Венса, Вашингтон розглядає різні методи впливу на Москву, як економічні, так і військові.
Йдеться, зокрема, і про відправку військ США в Україну, якщо Москва відмовиться вести “сумлінні переговори”.
Сполучені Штати дбають про те, щоб Україна зберегла свій суверенітет і незалежність, підкреслив віце-президент США. Він також не виключає, що залежно від того, як розвиватимуться переговори, Дональд Трамп може змінити свою думку.
“Президент Трамп міг би сказати: дивіться, ми не хочемо це робити, нам це може не подобатися, але ми будемо готові повернути це на стіл, якщо росіяни не будуть хорошими партнерами в переговорах. Або є речі, які дуже важливі для українців, і ми можемо захотіти зняти їх зі столу”, - заявив віцепрезидент США Джей Ді Венс.
Нові обмеження щодо країни-агресора готують і європейці.
До третьої річниці російського вторгнення в Україну в Єврокомісії планують підготувати 16-й санкційний пакет. Санкції стосуватимуться імпорту російського викопного палива, анонсувала речниця Європейської Комісії Паула Піньо.
“Я не знаю, що саме мають на увазі США, і міністр оборони, коли вони говорять про санкції щодо енергетики. Але ми з боку ЄС уже маємо низку пакетів. Зараз обговорюється 16-й, який зачіпає також енергетику і який сприяє поступовій відмові від імпорту викопного палива з Росії. Вони є частиною нашої стратегії повної відмови від залежності від викопного палива з Росії”, - сказала Паула Піньо.
Поки партнери Києва обговорюють нові санкції щодо країни-агресора, експерти аналізують ефект від уже ухвалених обмежень.
Наприклад, санкції, введені США щодо російського тіньового флоту в січні 2025 року. 60% суден, що потрапили до санкційного списку Вашингтона, вже зупинили транспортування нафти. Про це свідчать дані відстеження суден. Санкції разом з ударами по енергетичній інфраструктурі змусять країну-агресора зменшити обсяги виробництва пального, впевнені аналітики.
“Скорочення видобутку може початися з малого: найближчими місяцями виробництво в Росії опуститься нижче за 9 мільйонів барелів на день, але може і прискоритися, якщо нестача танкерів і перебої в переробці триватимуть. У торгових даних уже з’явилися ознаки ослаблення експорту сирої нафти. Обсяг поставок із західних портів Росії - Приморська, Усть-Луги і Новоросійська у січні скоротився на 17% порівняно з попереднім роком, свідчать розрахунки Reuters на основі даних трейдерів”, - йдеться в публікації агентства Reuters.
Ефект санкцій буде очевидний вже найближчим часом, вважають експерти. Наявні проблеми лише посиляться через нові обмеження.
“Нас очікує багато новин, я не думаю, що вони будуть дуже хорошими. Російські економічні показники можуть розчарувати багатьох прогнозистів та учасників ринку, що, насправді, має призвести до певної переоцінки цін багатьох компаній. Я навіть не сумніваюся, що це позначиться на курсі рубля. По-перше, це курс, який некомфортний для багатьох експортерів і федерального бюджету. Ми бачили це минулого року, і, безсумнівно, доходів у федеральному бюджеті буде не так багато, нема чому вражати. Багато експортерів почуватимуться некомфортно, якщо обмінний курс 90 плюс буде і далі зберігатися”, - зазначає головний економіст консалтингової компанії PF Capital Євген Надоршин.
У довгостроковій перспективі Росію може очікувати різке зниження економічної активності. Такого висновку дійшли експерти агентства Reuters, аналізуючи звіт Центрального банку і російського міністерства економіки.
Занадто жорстка політика російського керівництва з придушення інфляції гальмує економічне зростання, йдеться в документі. Але особливе занепокоєння авторів документа викликає потенційне зростання видобутку нафти в США і країнах ОПЕК, а отже, зниження цін на паливо. Найближчими роками Кремлю доведеться знижувати бюджетні витрати, впевнені аналітики.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.