Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас, назвала падіння режиму Башара Асада в Сирії позитивним і довгоочікуваним явищем.
Вона наголосила на слабкості його прихильників, Росії та Ірану, але також підкреслила, що зараз необхідно сконцентруватись на забезпечення стабільності в регіоні.
"Кінець диктатури Асада, позитивна і довгоочікувана подія. Вона також показує слабкість прихильників Асада, Росії та Ірану", - написала вона в соціальній мережі Х у неділю.
«Наш пріоритет зараз - це безпека. Я працюватиму з усіма конструктивними партнерами, у Сирії та в регіоні", - наголосила Каллас.
Президент Франції Еммануель Макрон також висловився про падіння режиму Башара Асада в Сирії, зазначивши, що його країна продовжить політику прихильності безпеки всіх на Близькому Сході.
"Варварська держава впала. Нарешті. Я віддаю данину поваги сирійському народу, його мужності й терпінню. У цей момент невизначеності я надсилаю їм свої побажання миру, свободи та єдності", - написав він у соціальній мережі Х у неділю.
"Франція буде, як і раніше, віддана безпеці всіх на Близькому Сході", - запевнив Макрон.
Туреччина докладе зусиль для встановлення миру в Сирії, готова співпрацювати з новим керівництвом Сирії та відбудовувати країну.
Після повалення режиму Асада настав час для єдності Сирії. Будь-які дотичні до РПК сили не можуть розглядатися як законна сторона в Сирії.
Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан.
“Туреччина надає важливого значення суверенітету та територіальній цілісності Сирії. Сирійський народ змінить майбутнє своєї країни. Мільйони сирійців, яким довелося залишити свою країну, тепер можуть повернутися у свою країну”, - сказав Хакан Фідан.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.