Володимир Зеленський заявив, що Україна має далекобійні можливості, включно з ракетами ATACMS, літаками F-16, дронами власного виробництва та оновленими ракетами “Нептун”.
За його словами Сили оборони планують активно використовувати їх для боротьби з російськими окупантами.
Про це Зеленський повідомив під час спільної пресконференції із премʼєр-міністром Данії Метте Фредеріксен.
Президент не підтвердив, чи був завданий удар по складу боєприпасів під Брянськом американськими ракетами ATACMS у ніч проти 19 листопада.
Водночас він зазначив, що Україна має ці ракети, а також має ракети та безпілотники власного виробництва, які використовуються для оборони.
“Вибачте, без зайвих деталей. В України є далекобійні можливості. В України є далекобійні дрони власного виробництва. У нас тепер є довгий “Нептун”, і не один. І тепер у нас є ATACMS та F-16. І ми все це будемо використовувати”, – заявив Володимир Зеленський.
Нагадаємо, що ніч проти 19 листопада ракети атакували склад боєприпасів у місті Карачев Брянської області РФ. Генштаб ЗСУ підтвердив нічну атаку та додав, що зафіксовані вторинні вибухи та детонація.
Про те, що склад боєприпасів могли уразити ракетами ATACMS, повідомив головний редактор видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов, посилаючись на дані власних джерел.
Міноборони країни-агресорки РФ заявило, що начебто ППО збило 5 ракет ATACMS та одну пошкодили, а фрагменти буцімто “впали на територію воєнного об'єкта та спричинили пожежу”.
Але, західні ЗМІ повідомляють, що склад росіян успішно уразили 6 з 8 ракет.
Данія передасть Україні ще дві партії винищувачів F-16. Немає жодних змін у планах щодо їх передачі.
Про це заявила прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.
«Шість винищувачів вже було доставлено. Це лише перша партія. Ми навчаємо з серпня минулого року пілотів. Це було складно, але ми змогли, процес триває. Потім ще буде партія і ще одна. Загалом буде 19 літаків», - сказала вона у Києві на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським, у вівторок, 19 листопада.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.