Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель закликали розслідувати порушення, допущені під час парламентських виборів у Грузії.
"Ми закликаємо Центральну виборчу комісію (ЦВК) Грузії та інші відповідні органи виконати свій обов'язок щодо швидкого, прозорого та незалежного розслідування та ухвалення рішень щодо порушень на виборах та звинувачень у них", - йдеться у заяві, поширеній Європейською службою зовнішньополітичної діяльності в неділю, 27 жовтня.
"Порушення необхідно прояснити та усунути. Цей крок потрібен для відновлення довіри до виборчого процесу", - зазначається далі. За останні місяці народ Грузії "продемонстрував свою відданість демократичним цінностям та шляхи своєї країни до ЄС", додали у Брюсселі.
ЄС з нетерпінням чекає на остаточний звіт та рекомендацій Бюро з демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (БДІПЛ ОБСЄ), які мають бути реалізовані якнайшвидше. Тим часом, голова Європейської Ради Шарль Мішель має намір включити питання Грузії до порядку денного неформального саміту Євроради. Зустріч відбудеться у Будапешті на початку листопада.
Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен також прокоментував повідомлення про порушення на парламентських виборах у Грузії.
У заяві від 27 жовтня він назвав демократію Грузії «джерелом сили з 2004 року», а високу явку на виборах – ознакою підтримки грузинами демократичного процесу.
Водночас держсекретар послався на висновки міжнародних та місцевих спостерігачів, які відзначили нецільове використання державних ресурсів правлячою партією, підкуп голосів і залякування виборців.
Це, за його словами, «сприяло нерівним умовам гри та підривало довіру громадськості та міжнародної спільноти до можливості справедливого результату».
«Хоча міжнародні та місцеві спостерігачі погодилися, що день виборів загалом був організований добре, ми відзначаємо повідомлення про порушення та спорадичне насильство. Міжнародні спостерігачі не визнали результат вільним і справедливим. Ми засуджуємо всі порушення міжнародних норм і приєднуємось до закликів міжнародних і місцевих спостерігачів провести повне розслідування всіх повідомлень про порушення, пов’язані з виборами», – заявив Блінкен.
Він закликав політичне керівництво Грузії поважати верховенство права, скасувати законодавство, яке підриває фундаментальні свободи, та усунути недоліки у виборчому процесі.
«Цілі Грузії щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, закріплені в конституції країни, вимагають, щоб уряд поважав права членів громадянського суспільства та основні свободи всіх громадян Грузії», – додав держсекретар.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.