Голова Парламентської асамблеї НАТО та американський конгресмен Джеррі Конноллі заявив, що керівництво КНДР відправило своїх армійців ви Україну на боці РФ, задля набуття бойового досвіду.
Про це він сказав в інтерв’ю для «Радіо Свободи».
«Північні корейці хочуть отримати бойовий досвід. У них одна з найбільших армій світу, але в них немає реального бойового досвіду, власне, він взагалі відсутній», - заявив Джеррі Коннолі.
За його словами, останній раз бойові дії в КНДР були під час Корейської війни, тобто 70 років тому.
«Не залишилося вже солдатів із тієї війни. Щоб здобути бойовий досвід, куди можна податися за ним, якщо ви Північна Корея? Ну, їх росіяни запросили воювати в Україну. Думаю, тут чіткі цілі, які ставлять північні корейці перед собою», - сказав голова ПА НАТО.
Як він зазначив, із погляду України та НАТО - це лише демонструє слабкість Росії.
«Вам потрібні північнокорейські війська для дислокації у Європі для бойових дій в Україні? Справді? І чому Росії це потрібно? Може тому, що, щиро кажучи, російський потенціал виснажився та виявився не таким, як його всюди демонстрували? За оцінками, втрати росіян становлять понад 600 тисяч вбитими, пораненими та тими, які пропали безвісти. Ці цифри вже наближаються до рівня Другої світової війни на початкових стадіях операції «Барбароса» після 1941-го. Думаю, що це привід не стільки для стурбованости, а привід подивитися, що ж це говорить про сучасну російську армію, її технічне оснащення та командування?», - додав американський конгресмен.
Джеррі Конноллі переконаний, що США не мають важелів впливу на Кім Чен Ина.
«Ну, колишній президент Трамп може знову зустрітися з Кін Чен Ином і сказати, який він гарний та обмінятися любовними листами. Але, ясна річ, це не матиме якогось впливу на поведінку північних корейців. Північна Корея робитиме те, що їй заманеться», - розповів він.
Очільник ПА НАТО наголосив, що зараз саме Китай домінує у відносинах із Росією, яка сподівається на китайську допомогу у всіх питаннях.
«Це теж ознака, як зменшився вплив і зросла вразливість Володимира Путіна. Той факт, що він має звертатися до цих країн (КНДР, Ірану та Китаю) для продовження своєї жахливої війни в Україні, вже багато про що говорить», - підкреслив він.
Він також наголосив, що Альянсу має інтегруватися вся Україна, а не лише території, підконтрольні українському уряду. Але політик висловив сумнів, що Київ отримає запрошення до НАТО до кінця президентського терміну Байдена.
"Я, звичайно, думаю, що президент Байден із симпатією поставився, і ставиться, щодо українських устремлінь, включно з членством в НАТО... Але чи вдасться він до конкретних дій без консультацій з іншими союзниками по НАТО – це було б неможливим. І знову ж таки, він сфокусований на пріоритетах. А найпершим пріоритетом є завершення насильства, що його здійснюють росіяни на українських територіях", - заявив Конноллі.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.