У невизнаній "Придністровській Молдавській Республіці" заявили, що вони хочуть провести свій референдум "про ставлення до Європейського Союзу".
Про це 11 жовтня повідомило так зване зовнішньополітичне відомство "ПМР".
Зазначимо, що це повʼязано з тим, що на 20 жовтня в Молдові запланували загальнонаціональний референдум щодо того, чи має країна внести зміни до Конституції та включити бажання громадян Молдови щодо членства в ЄС.
Це, за умови бажання громадян, зроблять для того, аби запобігти можливим спробам майбутніх урядів змінити курс із проєвропейського.
Тирасполь же звинуватив Кишинів у небажанні враховувати голоси мешканців Придністровʼя на конституційному референдумі щодо вступу країни до Євросоюзу.
"У зв'язку з планами РМ проігнорувати позицію придністровського народу, навіть не спробувавши запропонувати відкрити дільниці для голосування на території Придністров'я, зазначаємо, що для отримання реальної думки всіх придністровців вважаємо цілком можливим проведення референдуму щодо ставлення до Євросоюзу на своїй території", – йдеться у повідомленні "ПМР".
У заяві наголошується, що голосування може пройти на основі домовленостей сторін, за участю міжнародних спостерігачів та "при готовності світової спільноти враховувати думку населення Придністров'я".
Варто зазначити, що такі заяви з боку Тирасполя є неочікуваними, оскільки Придністров'я постійно нагадує Кишиневу, що воно нібито є окремим утворенням, тоді як Молдова ніколи не відокремлювала цей регіон від себе. Згідно із законодавством Молдови, Придністров'я має статус Автономного територіального утворення з особливим правовим статусом.
Незалежність "ПМР" не визнає жодна країна-член ООН.
У Бюро реінтеграції Молдови вважають, що заява зовнішньополітичного відомства Придністров'я – це маніпуляція, "скоріше за все, виконана за вказівкою зовнішніх сил".
Там також зазначили, що на всіх громадян Молдови, незалежно від місця проживання, чекають на президентських виборах і референдумі 20 жовтня.
"Для жителів східних районів країни відкриють 30 виборчих дільниць у межах Зони безпеки, у населених пунктах, які перебувають під контролем конституційної влади. Відкриття виборчих дільниць у неконтрольованому периметрі, де немає жодної гарантії у безпеці процесу, жодної впевненості, що не буде зовнішнього втручання, здатного вплинути на результат, суперечить закону", - йдеться у заяві.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.