Речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що Вашингтон продовжує вести переговори з партнерами щодо надання дозволу Україні бити по території РФ за допомогою західної зброї.
"Це те, про що ми говоримо із нашими союзниками й партнерами впродовж певного часу", – сказав чиновник.
За його словами, деякі європейські країни, так само як і США, дозволили Україні використовувати певні види озброєнь по цілях у Росії в районі кордону.
"Щодо інших країн, вони, звісно, мають приймати власні рішення про те, який дозвіл вони надають на використання будь-якої зброї, яку передають Україні. І про це ми продовжимо говорити із нашими союзниками й партнерами", – додав Міллер.
Іншими словами, позиція "взагалі та ні про що" зберігається.
Це попри те, що за нормами міжнародного законодавства, Україна має повне право на самооборону. Водночас агресор спокійно себе використовує ракети та снаряди з КНДР і Ірану, всупереч резолюціям ООН.
Коментар Держдепу США з'явився після того, як Європейський парламент ухвалив резолюцію "Про продовження фінансової та військової підтримки України державами-членами ЄС", у межах якої західні союзники повинні зняти заборону для України бити по військових цілях на території РФ, адже це перешкоджає законній самообороні Києва.
За резолюцію проголосували 425 парламентарів.
Таку слабку та невпевнену позицію найпотужнішої країни світу (США), яка є лідером НАТО та західного світу, зрозуміти досить важко. Диктаторів потрібно не боятись, а жорстко ставити їх на місце.
Скільки життів зберегла Україна, коли вразила величезний склад зброї у Тверській області? Все це мало летіти по підрозділах ЗСУ та по мирних містах, руйнуючи інфраструктуру. Так повинні палати всі склади, аеродроми та військові частини агресора. Ось тоді, інші диктатори будуть боятись та розуміти, якою є відповідальність за міжнародні злочини.
---------------------
Наш telegram: https://t.me/ukronline
Facebook спільноти:
https://www.facebook.com/UkraineOnline
https://www.facebook.com/ExpressNewsUA
YouTube канали:
https://www.youtube.com/@news-ua
https://www.youtube.com/@UkrInfo
Сторінка Х:
https://x.com/OnlineUkraine
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.