Якщо Китай хоче відновити територіальну цілісність, йому недостатньо захопити Тайвань, він також має вимагати від РФ свої «історичні землі» на Далекому Сході.
Про це заявив президент Тайваню Лай Цінде.
«Чому б не повернути окуповані Росією землі, підписані за Айгунським договором? Росія зараз перебуває в скрутному становищі», – сказав Лай Цінде в інтерв’ю тайванським ЗМІ.
За його словами, Китай не робить цього, але продовжує загрожувати захопленням Тайваню.
Він пояснив це тим, що Пекін не досягає територіальної цілісності, а «гегемонії на міжнародній арені, в західній частині Тихого океану». За допомогою тиску на Тайвань, Пекін прагне змінити міжнародний порядок, що заснований на правилах, підкреслив Лай Цінде.
Слід зазначити, що згідно з Айгунським договором, який у 1858 році уклали російська імперія та маньчжурська Імперія Цін, російсько-цинський кордон пройшов річкою Амур.
Зокрема, лівий берег Амура від річки Аргуні до гирла визнавався власністю Росії, а Уссурійський край від впадання Уссурі до моря до Амуру, залишався в загальному володінні до визначення кордону. В 1860 документ був істотно розширений Пекінським договором.
За рахунок цих угод, Росія отримала сучасні Амурську область, а також Хабаровський та Приморський краї.
У Китаї обидва ці договори вважаються «нерівними», оскільки вони були підписані в період занепаду китайської династії Цін, Опіумних воєн та повстання тайпінів. Через це Пекін був змушений йти на поступки російській імперії, яка загрожувала, у разі відмови від підписання Пекінського договору, відкрити другий фронт. Тому, на думку президента Тайваню, саме зараз, коли занепадає виснажена РФ, найкращий час для відновлення "історичної справедливості" та відплатити Росії "тією самою монетою".
Також за однією з «нерівних» угод Імперія Цін, у 1895 році, передала Тайвань Японії.
У 1945 році, після закінчення Другої світової війни, острів був повернутий Китайській Республіці. Однак китайський уряд незабаром зазнав поразки в громадянській війні та був змушений бігти на Тайвань від комуністів на чолі з Мао Цзедуном.
64-річний Лай Цінде офіційно став президентом Тайваню 20 травня цього року, після перемоги на президентських виборах.
До цього він протягом чотирьох років був віце-президентом Китайської Республіки, працював прем’єр-міністром та очолював «Демократичну прогресивну партію». Пекін називає його “сепаратистом”.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.