Інформація про нібито припинення надання Німеччиною військової допомоги Україні є некоректною та маніпулятивною.
Остаточний рівень підтримки на 2025 рік стане відомий лише після затвердження бюджету ФРН.
Про це заявив речник МЗС Георгій Тихий у коментарі українським ЗМІ.
"Повідомлення про те, що Німеччина буцімто припиняє військову допомогу Україні, некоректні. Це така сама маніпуляція, як і попередні повідомлення про зменшення допомоги на наступний рік удвічі", - зазначив він.
Посадовець зазначив, що наразі у Німеччині триває бюджетний процес, за яким, наша держава уважно слідкує. Він наголосив, що, як очікується, бюджет буде затверджений у листопаді.
"Нині, як і минулого року, уряд ФРН запланував у проєкті бюджету певну суму допомоги Україні. Вона аналогічна тій, яка була запланована минулого року на цьому етапі бюджетного процесу. Торік ця сума зросла на парламентському етапі ухвалення бюджету восени... Розраховуємо, що уряд ФРН знайде можливість додаткового фінансування потреб Сил оборони України й в цьому році", - зауважив Тихий.
Він також додав, що військова допомога Україні - це інвестиція у безпеку кожного європейця, а її збільшення, страхове гарантування миру в Європі на десятиліття вперед.
Нагадаємо, видання німецькі ЗМІ заявили, що з ініціативи міністра фінансів Німеччини Крістіана Лінднера, Берлін призупиняє фінансову допомогу Україні. Канцлер Олаф Шольц більше не хоче схвалювати заявки.
Пізніше, реагуючі на такі публікації, Міністерство фінансів Німеччини заявило, що продовжуватиме підтримувати Україну у війні про російських загарбників. Проте в майбутньому військова допомога буде частково перенесена на міжнародні програми.
Йдеться про рішення країн G7 виділити Україні кредити на 50 мільярдів доларів, які будуть гарантуватись виплатами від заморожених активів РФ.
Водночас у Мінфіні зауважили, що Німеччина підтримує Україну такою мірою, якою не робить цього жоден інший європейський партнер. Зокрема, ФРН забезпечує українське військо технікою, закриває фінансування воєнних потреб та підтримую велику кількість біженців.
"Федеральне міністерство фінансів готове розглянути можливість короткострокового надання додаткових коштів до того часу. Для цього додаткові потреби мають бути чітко визначені та зрозумілі, щоб відповідати всім бюджетним правилам і на цій основі можна було звернутися до Бундестагу з проханням про надання дозволу", - наголосили у Мінфіні ФРН.
У відомстві також додали, що поки не отримали жодного конкретного повідомлення про вимоги щодо додаткових коштів.
"Тому ані розгляд, ані рішення не можуть бути прийняті", - резюмували там.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.