Росія змушена перекидати свої війська з Калінінграда в Курську область РФ, на тлі успішної операції Збройних сил України на території РФ.
Про це повідомив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, під час зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським у Києві у вівторок, 13 серпня.
"Я кажу литовському народу: подивіться, як українці за вас борються, тому що через цю боротьбу росіянам доводиться виводити війська з Калінінграда. І ми навіть називаємо це "демілітаризацією Калінінграда", яка відбувається завдяки хоробрості ваших військових", - зазначив він.
Міністр зауважив, що дії ЗСУ підняли моральний дух не лише українців, а й литовців.
"Тому, що ви показали всім, як можна досягати дуже важливих речей", - підкреслив він.
Кащюнас додав, що "наступним хорошим кроком" був би дозвіл західних партнерів Україні на використання далекобійних озброєнь по території РФ.
"Ми лобіюємо це, і я впевнений, що ми маємо це робити", - наголосив він.
Своєю чергою речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Сухопутних військ ЗСУ Дмитро Лиховій зазначив, що в Курську область РФ спрямовують і російські підрозділи з півдня України.
"Підтверджується перекидання деяких російських військових частин із Придніпровського напрямку і загалом із Запорізької області на північ", - зазначив він.
Водночас речник зауважив, що на півдні росіяни накопичили велику кількість особового складу, "і та кількість підрозділів, які вони передислоковують, порівняно невелика, щоб говорити про якесь суттєве ослаблення чи зняття заслону для продовження наступу на південному напрямку".
Лиховій додав, що росіяни переводять на Курщину підрозділи не лише з Запорізької, але й з Херсонської області.
Ще Генеральний штаб ЗСУ інформував західні ЗМІ про те, що в Курську область перевели і частину підрозділів з Харківського напрямку, але з ключового Донбаського напряму, Росія відправила на Курщину набагато менше сил, ніж хотілося б Україні.
"Їхні командири не ідіоти. Вони перекидають війська, але не так швидко, як нам хотілося б. Вони знають, що ми не можемо розтягнути логістику на 80 чи 100 кілометрів", - зауважив співрозмовник відання.
Про те, що ЗСУ почали наступальні дії на Курщині російська влада вперше заявила 6 серпня. Україна тривалий час не коментувала цю інформацію та офіційно підтвердила лише 12 серпня.
За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, станом на 13 серпня вдалося взяти під контроль 74 населених пункти Курської області РФ.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.