Несподіване повідомлення про візит прем'єр-міністра Нарендри Моді до Києва наприкінці серпня, викликало хвилю подиву у дипломатичних колах.
Це особливо цікаво, з огляду на нещодавній дипломатичний конфлікт між Індією та Україною, викликаний критичними висловлюваннями Володимира Зеленського на адресу Моді, після його візиту до Москви.
Скоріш за все, візит українського міністра закордонних справ Дмитра Кулеби до Пекіна, став каталізатором для переоцінки Індією своєї ролі у врегулюванні конфлікту в Україні.
Нью-Делі побоюється, що Китай може перехопити ініціативу в організації мирного процесу, що потенційно призведе до посилення впливу Пекіна на Москву. Така перспектива викликає серйозне занепокоєння в Індії, особливо у контексті невирішеного прикордонного конфлікту з Китаєм.
Індія, що значною мірою залежить від російського військового обладнання, опинилася перед дилемою.
З одного боку, вона прагне зберегти стратегічне партнерство з Росією, а з іншого, не допустити посилення китайського впливу в регіоні. Ще, потрібно налагоджувати більш тісні взаємини з США і ЄС, на тлі "всеосяжної дружби" КНР та РФ. Але для заходу, питання України, є вкрай важливим, в розрізі того, що Індія є в лідерах закупівлі російської нафти, тим самим, вона підживлює військову машину Путіна, що дратує Вашингтон та Брюссель. Тому, ця війна, хоче того Нью-Делі чи ні, багато в чому, зачіпає інтереси Індії, а невиважена політика, може призвести до значних наслідків.
Візит Моді до Києва, може стати спробою Індії, перехопити ініціативу у мирному процесі, випередивши Китай, для покращення власних позицій у світовій геополітиці.
Така роль Індії, може бути вигідною всім сторонам: США бачать у цьому можливість обмежити вплив Китаю, Україна отримає нового впливового посередника, а РФ може послабити залежність від КНР в "мирному процесі".
Водночас, все перераховане вище, створює непросту ситуацію для Китаю, який навряд чи легко відмовиться від своїх амбіцій у регіоні.
Таким чином, візит Моді до Києва, якщо він відбудеться, може стати поворотним моментом у спробах врегулювання конфлікту в Україні та вплинути на баланс сил в Азії. Раніше ЗМІ наголошували, що Китай швидко стає більш агресивним у своїй риториці та діях по всій Азії.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.