У Єврокомісії підтвердили отримання звернення від міністрів закордонних справ Угорщини і Словаччини щодо припинення транзиту нафти компанії «Лукойл» територією України.
Наразі ситуацію вивчають – заявив 23 липня на брифінгу в Брюсселі речник Єврокомісії Олоф Гілл.
«Наразі ми вивчаємо зміст цього листа і збираємо більше інформації, перш ніж ухвалювати будь-яке рішення. Станом на зараз немає безпосереднього впливу на безпеку постачання нафти до ЄС. Як завжди, ми постійно стежимо за ситуацією в контексті нафтової координаційної групи і перебуваємо в тісному контакті з владою Угорщини та Словаччини», – зазначив Гілл.
На уточнювальне запитання, чи Єврокомісія також на зв’язку з українською стороною з цього питання, її речник відповів ствердно.
«Лише ЄС в особі Єврокомісії, а не окремі держави-члени, може ініціювати будь-які подальші процедури. Тому зараз розглядаємо зміст листа й деталі цього кроку України. Потім будемо вирішувати, яких заходів вживати», – зазначив представник Єврокомісії.
Гілл також повідомив, що Угорщина й Словаччина ініціюють засідання Комітету з торговельної політики в середу, 24 липня.
«Це дасть трохи більше можливостей для подальшого обговорення питання і більше інформації, щоб краще оцінити факти, перш ніж ухвалювати будь-яке рішення», – резюмував Гілл.
Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна блокуватиме фінансову допомогу Україні від ЄС у розмірі 6,5 млрд євро у відповідь на обмеження транзиту російської нафти нафтопроводом “Дружба”.
Сійярто заявив, що в угоді про асоціацію між Україною та ЄС вказується, що Київ не має права повністю або частково переривати транзит енергоносіїв через свою територію до країн ЄС.
На думку очільника угорської дипломатії, Єврокомісії буде важко надати Україні підтримку у цьому питанні.
При цьому Сійярто пригрозив, що його країна не планує обмежуватись виключно скаргою до ЄС.
"Я дав зрозуміти, що поки це питання не буде вирішено Україною, всі повинні забути про виплату 6,5 млрд євро компенсації за постачання зброї з Європейської миротворчої програми. Тому що як виглядатиме виплата 6,5 мільярдів євро, якій ми сприяємо, поки Україна загрожує безпеці нашого енергопостачання? Я вважаю, що тут кристально чиста ситуація, і Єврокомісія повинна справді тиснути на Україну, щоб знову дозволити постачання нафти "Лукойлу" через Україну", - заявляє Сійярто.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.