Не можна зараз сказати, яка саме модель вступу до НАТО була б для України реальною.
Це стосується також так званої "німецької моделі", коли Україна могла б стати членом НАТО поступово, спочатку контрольовані, а згодом й деокуповані території.
Зараз головна умова забезпечити вступ в Альянс – це перемога над Путіним.
Про це сказав Єнс Столтенберг під час інтерв'ю, яке він дав Національному телемарафону. Генсек НАТО закликав з обережністю ставитися до того, яке рішення можна буде реалізувати для вступу України.
"Ми бачили різні моделі і я буду обережним у висловлюваннях щодо того, яке саме рішення можна буде застосувати для України. Думаю, що найважливішим результатом цього саміту є дуже сильний політичний меседж від усіх країн-союзників, що Україна стане членом НАТО і що її шлях до членства є незворотнім", – сказав він.
Столтенберг додав, що найкращий шлях забезпечення гарантованого членства України в НАТО – це перемога над російським диктатором. НАТО підтримує Україну на цьому шляху, надаючи військову допомогу.
"Якщо Путін переможе, то і не буде ніякого обговорення питання членства. Єдиний спосіб забезпечити вступ України в НАТО - це не дати Путіну перемогти, а отже зробити все для того, щоб Україна залишалася суверенною та незалежною", – резюмував він.
Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що не може назвати точну дату вступу України до НАТО, але це станеться, коли серед членів Альянсу буде досягнуто консенсусу і бойові дії в Україні повністю припиняться. Столтенберг підкреслив, що після завершення війни необхідно забезпечити, щоб Україна мала можливості стримувати майбутню агресію з боку Росії, і що Україні потрібні надійні безпекові гарантії.
Найкращою такою гарантією, за його словами, є стаття 5 Вашингтонського договору про заснування НАТО.
До цього часу НАТО створить постійну структуру для організації постачання зброї Україні та її фінансування. Цей процес має бути безперервним, щоб більше не підводити Київ, анонсував Генсек НАТО Єнс Столтенберг.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.