Уряд Німеччини "взяв до відома" висловлювання прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який запропонував Україні припинити вогонь та розпочати переговори з Росією.
"Ми переконані, що жодна країна не зацікавлена у справедливому та міцному мирі більше, ніж сама Україна. Однак ми також вважаємо, що саме собою припинення вогню без відведення російських військ було б примусом до миру", - заявила заступниця офіційного представника уряду ФРН Крістіане Гоффманн на урядовій пресконференції у середу, 3 липня.
За словами речниці уряду, таке припинення вогню "зафіксувало б нелегальні анексії, які Росія здійснила в Україні", а це "суперечило б міжнародним принципам".
"Тільки Україна має вирішувати, коли і за яких умов вона вступить у перемовини з Росією", - запевнила вона.
При цьому Крістіане Хоффман зазначила, що зовнішня політика ЄС визначається Європейською радою і верховним представником Євросоюзу із закордонних справ, тому в Берліні виходять із того, "що Орбан зробив ці заяви як керівник уряду Угорщини, а не представник Європейського Союзу".
Канцлер Німеччини Олаф Шольц також назвав безглуздою мирну пропозицію Путіна/Орбана та підкреслив, що Німеччина ніколи не погодиться на капітуляцію України.
Про це він заявив у Бундестазі у відповідь на зауваження депутата від Лівої партії Гезіне Льотч, що раніше Шольца представляли як "канцлера миру", а зараз Німеччина постачає українцям зброю та дозволяє завдавати ударів по території РФ.
Депутатка також запитала, чи уникне Німеччина того, що стане учасницею війни.
"Так, я даю таку гарантію, я виступаю за це як канцлер. На мій погляд, перемир'я, яке призведе до капітуляції України - це те, що ми, як Німеччина, ніколи не повинні підтримувати. Так звана "мирна пропозиція" Путіна, безглузда по своїй суті. Він заявив, що готовий до перемир'я, якщо Україна визнає анексію нових областей та добровільно їх віддасть. Це свідчить, наскільки цинічно міркують у Кремлі. А також те, що мета президента Росії не закінчувати свою агресивну війну, а лише робити заяви, щоб продовжувати загарбницьку війну. Ми цього не потерпимо", - сказав Шольц.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.