У США відповіли на недолугі закиди російської пропаганди про "безпосередню участь" Вашингтона в ударах по окупованому Криму.
Там нагадали міжнародним злочинцям, що саме Україна ухвалює рішення про те, які цілі уражати західною зброєю на своїй території, а Крим - це Україна.
Заяву оборонного відомства США цитує агентство Reuters.
Представник Пентагону майор Чарлі Дітц сказав, що Україна "ухвалює власні рішення щодо обрання цілей і здійснює власні військові операції".
А представник Ради національної безпеки Білого дому, коментуючи удар по Криму, зазначив, що "будь-які смерті цивільного населення є трагедією".
"Це, безумовно, стосується і тисяч невинних українців, які були вбиті російськими військами з початку російської агресії", – додав він.
Напередодні в Міноборони Росії заявили про атаку нібито "по цивільній інфраструктурі міста Севастополь поставленими США оперативно-тактичними ракетами ATACMS, які наводили американські фахівці".
Російська влада каже про 4 загиблих і понад 150 постраждалих.
Водночас у російському Міноборони визнали, що жертви серед мирного населення сталися внаслідок роботи ППО окупантів. Фактично, російські військові збивали ракети над пляжем, де було повно людей.
МЗС Росії в понеділок викликало посла США Лінн Трейсі, якій оголосило демарш. Окупанти заявили, що Штати "ведуть проти Росії гібридну війну і фактично стали стороною конфлікту", пригрозивши "відповіддю на цей злочин".
Що саме мали на увазі російські терористи, які третій рік ведуть агресію проти України та обстрілюють мирні міста, невідомо.
Заяву також зробив речник Державного департаменту США Метью Міллер.
«Ми надаємо зброю Україні, щоби вона могла захистити свою суверенну територію від збройної агресії. Це включає Крим, який, звісно, є частиною України», - зауважив представник Держдепу.
Однак, продовжив Міллер, Росія може покласти край стражданням, спричиненим цією війною, хоч сьогодні, якщо вона припинить окупацію суверенної української території та атаки на цивільне населення.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.