МЗС РФ звинуватило Францію в провокуванні нестабільності на Кавказі.
Приводом для таких заяв, стала угода Парижу з Вірменією, щодо продажу 155-мм САУ Caesar, на тлі напруженості у відносинах останньої з Азербайджаном.
Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню повідомив, що Єреван зацікавлений у придбанні 36 САУ, які добре показали себе в руках ЗСУ, для відсічі російському вторгненню.
«Париж провокує черговий виток збройного протистояння на Південному Кавказі, і вони роблять це різними способами», – заявила одіозна речниця МЗС РФ Марія Захарова.
В останні місяці Франція активізувала військову співпрацю з Вірменією, укладаючи контракти на продаж зброї та проводячи навчання.
Це включає контракти на придбання радарів повітряного спостереження GM200 виробництва Thales, в той час, як ведуться переговори про контракти на ракети Mistral виробництва MBDA.
«Оснащення Францією Вірменії наступальними артилерійськими установками та іншими видами озброєнь, попри попередження азербайджанської сторони, є ще одним доказом провокаційної діяльності Франції на Південному Кавказі», – заявило міністерство оборони Азербайджану.
З іншого боку, Вірменія і Франція звинувачують Азербайджан у спробі силою вирішити конфлікт, що триває десятиліттями.
Починаючи з 1990-х років Азербайджан використовує свої значні доходи від видобутку викопного палива та тісний союз з Туреччиною, членом НАТО, для того, щоб забезпечити кращу підготовку та оснащення своїх військ, ніж у Вірменії.
У 2023 році він повернув під контроль Карабах, який довгий час знаходився під контролем вірмен.
«Азербайджан значно краще озброєний, ніж Вірменія, завдяки багаторічним закупівлям у Туреччини та Ізраїлю. Підхід Франції полягає в тому, що надання зброї Вірменії, робить черговий наступ більш дорожчим для Азербайджану, а отже, робить війну менш імовірною, а не більш», - вважає голова Єреванського регіонального центру демократії та безпеки Тигран Григорян.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.