Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Китай має понести відповідальність за підтримку війни Росії проти України.
В інтерв'ю BBC він сказав, що Пекін «намагається всидіти на двох стільцях», підтримуючи військові зусилля РФ, а також намагаючись підтримувати відносини з європейськими союзниками.
«Це не може працювати в довгостроковій перспективі», - зазначив генсек НАТО.
Відповідаючи на запитання про те, що члени Альянсу можуть зробити у зв’язку з підтримкою Росії Китаєм, Столтенберг зауважив, що «ведуться розмови» про можливі санкції.
За його словами, Китай ділиться з РФ багатьма технологіями, зокрема мікроелектронікою, яка є ключовою для створення ракет та зброї, яку країна-агресор використовує проти України.
«Ми повинні запровадити певні економічні заходи, якщо Китай не змінить свою поведінку найближчим часом», - підкреслив він.
Столтенберг додав, що Росія активно посилює співпрацю з авторитарними країнами, серед яких Іран, Китай і Північна Корея.
Крім того, він зазначив, що КНДР передала Росії артилерійські снаряди, а натомість РФ надала передові технології для ракетної та ядерної програм Північної Кореї.
За словами генсека Альянсу, після початку повномасштабної війни країни Організації Північноатлантичного договору надали безпрецедентну підтримку Києву. Однак цієї зими та навесні союзники серйозно затримували постачання військової допомоги в Україну, що негативно позначилося на полі бою.
Генсек НАТО заявив, що Альянс не має допустити, щоб це повторилося.
Столтенберг зазначив, що на конференції у Вашингтоні, як він очікує, лідери країн-членів погодяться з тим, що організація керуватиме координацією надання допомоги Україні. Також політик запропонував створити довгостроковий фонд підтримки, щоб щороку виділяти свіже фінансування для Києва.
Як переконаний Столтенберг, чим надійнішою буде військова допомога Альянсу, тим швидше Кремль усвідомить, що не може чекати, доки НАТО послабить підтримку України, і тим швидше закінчиться війна.
Він додав, що це може здатися парадоксом, проте шлях до миру – регулярно передавати Києву більше зброї.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.