Українські військові найближчим часом отримають до 500 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм і до 300 тисяч калібру 122 мм.
Переговори про цю закупівлю у третіх країн ініціювала Чехія.
Про це в суботу, 2 березня, повідомив глава департаменту оборонної політики та стратегії міноборони Чеської республіки Яна Жиреша.
Отримання такої великої партії стало можливим завдяки тому, що на пропозицію Чехії відгукнулось багато країн. При цьому Жиреш не уточнив, у кого саме закуплять снаряди. Постачальники та спонсори ініціативи можуть бути розкриті лише після того, як Київ отримає боєприпаси.
Про те, що Чехія знайшла 800 тисяч снарядів для України у потенційних постачальників за межами ЄС, повідомив на початку лютого президент республіки Петро Павел, на полях Мюнхенської конференції з безпеки.
Тоді, одразу ж, відгукнулися Нідерланди, пообіцявши надати 100 мільйонів євро на закупівлю снарядів. Наприкінці лютого Бельгія також повідомила, що також долучиться до спільної справи, виділивши на це 200 мільйонів євро, а Урсула фон дер Ляєн запропонувала спрямувати на військову допомогу Києву відсотки від коштів РФ, заморожених у ЄС з лютого 2022 року. Потім свою згоду виділити кошти, оприлюднила й Канада.
Але й це ще не все - Німеччина теж шукає снаряди для України.
За даними місцевих ЗМІ, Німеччина веде переговори про це низкою потенційних постачальників. При цьому в міноборони Німеччини не стали коментувати інформацію про переговори безпосередньо. Але Берлін хоче взяти участь у фінансуванні та покрити «значну частину» загальних витрат можливого контракту. Мова йде про 120 тисяч 122-міліметрових артилерійських снарядів. Одночасно, концерн Rheinmetall активно нарощує виробництво снарядів, масштабуючи свої виробничі потужності.
Пошуки боєприпасів для України відбуваються на тлі припинення допомоги від США через блокаду республіканців у Конгресі. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Київ отримав від Пентагону понад 2 мільйони снарядів калібру 155 мм.
Боєприпаси цього калібру використовують в артилерійських знаряддях, які перебувають у багатьох країнах у всьому світі – це поширений калібр, а також стандарт для знарядь країн НАТО. ЗСУ можуть використовувати від трьох до шести тисяч таких снарядів щодня, оцінювали раніше військові експерти.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.