Американські конгресмени з обох партій представили новий законопроєкт із підтримкою України.
Ця пропозиція спрямована на те, щоб вийти з тривалого «глухого кута» щодо надання військової допомоги Києву, на тлі попереджень про те, що українським силам бракує зброї.
Інформує видання The Hill.
Законопроєкт передбачає, у тому числі запровадження жорсткіших заходів безпеки на кордоні, на чому наполягають консерватори Палати представників і особисто спікер Майк Джонсон, який відмовився від версії Сенату, ухваленої раніше цього тижня.
Допомогу Україні пропонують зменшити.
Законопроєкт ініціював співголова Конгресового українського кокусу, республіканець Брайан Фітцпатрік, і є скороченою версією пакета допомоги на $95 млрд, ухваленого Сенатом цього тижня.
Законопроєкт передбачає виділення $47,7 млрд на підтримку України. Ця сума включає $13,8 млрд на ініціативу допомоги Україні у сфері безпеки, в рамках якої Пентагон підпише контракти з американськими оборонними компаніями для надання нового озброєння та обладнання.
Ще $13,4 млрд спрямують Пентагону на заміну зброї, відправленої в Україну з американських військових запасів.
На відміну від цього проєкту, затверджений законопроєкт Сенату передбачає ще кошти на економічну, фінансову, цивільну та ядерну безпеку України - понад $9,6 млрд.
Тим часом Джо Байден розкритикував Палату представників через двотижневу перерву.
Після звернення щодо повідомлень про смерть російського опозиціонера Навального журналісти запитали в президента США, чи є спосіб надати додаткові боєприпаси в Україну без ухвалення Конгресом законопроекту про додаткове фінансування.
"Ні, але їм настав час активізуватись, чи не так? Замість того, щоб піти у двотижневу відпустку", - сказав Байден.
Згодом він підвищив голос:
"Два тижні, вони йдуть. Два тижні. Що вони думають? Боже мій, це дивно, і це лише посилює всю стурбованість і майже, я не скажу паніку, але реальну стурбованість щодо Сполучених Штатів як надійного союзника. Це обурливо", - додав Байден.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.