Дональд Трамп звернувся у Верховний суд з проханням призупинити рішення суду округу Колумбія, яким його позбавили права на імунітет від судового переслідування у справі щодо штурму Капітолія 6 січня 2021 року.
Про це пише CNN.
«Проведення багатомісячного кримінального процесу над президентом Трампом у розпал передвиборчого періоду радикально підірве здатність президента Трампа вести кампанію проти президента Байдена», − написали адвокати у своєму запиті до суддів.
За їхніми словами, це загрожує «непоправною шкодою інтересам політика і десятків мільйонів американських виборців».
Нагадаємо, Трампу висунуто чотири пункти звинувачень у підриві виборів, включаючи змову з метою обману Сполучених Штатів і перешкоджання офіційному розслідуванню.
Колишній президент не визнав себе винним.
Рішення суду округу Колумбія, яким його позбавили права на імунітет, сьогодні є найбільшою загрозою для Трампа, адже йому висунули досить серйозні звинувачення й це далеко не єдина справа, яка розглядається в американських судах проти колишнього президента.
Водночас більшість американців воліють побачити вирок Трампу за федеральними звинуваченнями до цьогорічних президентських виборів, які відбудуться у листопаді.
Президент США Джо Байден прокоментував заяви Дональда Трампа, який заявив, що "заохочуватиме" Росію атакувати будь-кого з союзників США по НАТО, які мало платять.
"Ви хочете знати, чому Україна важлива? Тому що, як бачите, Путін і його "корисні лакеї" (маючи на увазі Трампа) дивляться на більші призи", – прокоментував президент США.
Ще Байден назвав заяви Трампа "жахливими та небезпечними" для західного світу.
Він зазначив, що потенційний другий термін Трампа, "зруйнує міжнародні відносини США, які вибудовувались роками та заохотить ворогів Штатів до агресії".
"Зізнання Дональда Трампа, що він має намір дати Путіну "зелене світло" для продовження війни та насильства, продовження його брутального нападу на вільну Україну та поширення його агресії на народи Польщі та країн Балтії, є жахливими та небезпечними", – наголосив Байден.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.