Експрезидент США Дональд Трамп знову виступив проти законопроєкту Сенату про зовнішню допомогу.
Він заявив, що США повинні припинити надання допомоги іншим країнам, якщо вона не структурована як позика.
У момент, коли Сенат США працює над ухваленням законопроєкту з 95 млрд доларів зовнішньої допомоги, в тому числі для України, Дональд Трамп закликав Конгрес відмовитися від цього.
«Жодних коштів у вигляді іноземної допомоги не має надаватися жодній країні, якщо тільки це не робиться у вигляді позики. Гроші можна позичати на надзвичайно вигідних умовах, наприклад без відсотків і на необмежений термін, але все ж у вигляді позики. Просто передачі коштів не має бути», – написав Трамп у своєму акаунті у соцмережі Truth.
Таку ж думку він висловив на мітингу в Південній Кароліні у суботу, 10 лютого.
«Вони хочуть дати майже 100 млрд доларів кільком країнам! Чому ми це робимо? Якщо ви це робите, то надайте їм ці гроші як позику! Ми ніколи більше не повинні давати гроші без надії на повернення або без зобов’язань», – заявив Трамп.
Крім того, він знову пообіцяв «врегулювати» війну між Росією та Україною.
Також Трамп повторив, що під час свого очільництва у США він сказав лідерам країн НАТО, що «заохочуватиме Росію робити все, що їй заманеться» з державами, які заборгували виплатили військовому альянсу гроші.
Такі заяви американського політика, імовірно, викликають занепокоєння серед членів НАТО, які й без того дуже нервують, через можливу перспективу повернення Трампа на посаду президента США.
Трамп раніше висловлював переконання, що підтримка НАТО є надто обтяжливою для Сполучених Штатів, заявляючи, що альянс виснажує їхні фінансові та військові ресурси. На сайті його передвиборчої кампанії йдеться про те, що країна повинна «переоцінити мету організації».
Нагадаємо, 9 лютого Сенат США проголосував за просування пакета допомоги Україні, Тайваню та Ізраїлю на суму 95,3 млрд доларів. Цей пакет з'явився після провалу нещодавньої двопартійної угоди, яка поєднувала в собі іноземну допомогу та реформи у сфері безпеки кордону.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.