Палата представників США очікує від Сенату окремого законопроєкту про міжнародну допомогу, який включає Україну, Ізраїль та Тайвань.
Проєкт не буде включати змін щодо безпеки кордону США.
Про це повідомив спікер Палати представників США Майк Джонсон, якого цитує Financial Times.
Джонсон, як зазначає видання, відмовився висловити своє бачення пропозиції Сенату, ухвалювати допомогу окремо від змін до імміграційної політики.
"Ми побачимо, що зробить Сенат. Ми дозволяємо процесу розвиватися, і ми розглянемо його, щойно він буде надісланий (Сенатом)", - сказав спікер.
Джонсон додав, що "чітко дав зрозуміти, що ви повинні розв'язувати ці питання по суті, а Ізраїль відчайдушно потребує допомоги, і всі це знають".
Зазначається, що окреме голосування щодо військової допомоги Україні може наразити Джонсона на критику з боку радикальних республіканців, які виступають проти продовження фінансування допомоги Україні.
Нагадаємо, Сенат США повинен був ухвалити законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, разом з захистом південного кордону США. За результатами голосування, в Сенаті заблокували законопроєкт.
Лідер сенатської більшості Конгресу США Чак Шумер повідомляв, що Сенат вирішив повторно переглянути проєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, але вже без міграційної реформи та безпеки кордону.
Слід звернути увагу, що цей хід демократів, ставить радикальних республіканців у незручне становище. Також, за словами Шумер, голосів за це голосування, може й вистачити, адже значна частина республіканців, проєкт підтримують.
Як зазначається, голосування відбудеться у четвер, 8 лютого.
Глава США Джо Байден пояснив провал голосування Сенату за законопроєкт щодо допомоги Україні та Ізраїлю. За його словами, колишній американський лідер Дональд Трамп дзвонив законодавцям від Республіканської партії та погрожував їм. Однак конгресмени можуть ухвалити інший документ, який дозволить фінансово підтримати Київ та Єрусалим.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.