Депутати ЄС пропонують розглянути важливу резолюцію, під час сесійного засідання Європарламенту.
"Європа буде поруч з Україною протягом кожного дня цієї війни та кожного дня після неї", - запевнила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.
Європейський Союз робить недостатньо для підтримки України та має збільшити свою фінансову, військову і гуманітарну допомогу Києву, щоб забезпечити поразку Росії у її війні.
Про це під час дебатів у Європарламенті заявили члени всіх впливових політичних груп.
Зазначається, що парламентарії запропонували виділяти чверть відсотка національного ВВП кожної країни-члена ЄС на військову допомогу Києву та укласти "план перемоги України".
За словами голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляйєн, у березні кількість боєприпасів 155-міліметрового калібру, переданих Україні, сягне 500 тисяч з обіцяного мільйону, втім, цієї допомоги недостатньо.
"Ми повинні не лише пришвидшити доставлення боєприпасів. Ми маємо дивитися у майбутнє і розглядати оборонні спроможності України як власні. Це допоможе не лише покривати оборонні потреби України, а й сприятиме спільному плануванню між нашими військовими", - зазначила фон дер Ляйєн.
Резолюція під назвою "Необхідність непохитної підтримки ЄС для України, після двох років агресивної війни Росії" буде винесена на голосування, під час сесійного засідання Європарламенту 26 лютого.
Раніше європейські лідери відверто звернулися до колег по ЄС, щодо активнішого озброєння України. У листі глави урядів Німеччини, Данії, Чехії, Естонії та Нідерландів, закликали союзників Києва знову взяти на себе зобов'язання щодо сталої довгострокової військової підтримки України, як спільної європейської відповідальності. Лідери країн зазначають: Європі потрібні колективні зусилля, щоб озброїти Україну в довгостроковій перспективі, оскільки ЗСУ "продовжують відбивати повномасштабне вторгнення Путіна".
"ЄС та його країни-члени, повинні посилити свої зусилля та військову підтримку, і це мають бути колективні зусилля. Тільки тоді Україна зможе успішно захиститися від російської агресії", - йдеться у листі.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.