25 січня постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні заявив, що амбіції російського диктатора стосовно України не змінилися.
Він підкреслив, що президент Росії та російські еліти прагнуть знищити Україну як незалежну державу та поневолити український народ.
Дипломат запевнив, що російська влада надалі використовує імперське уявлення про світ.
"Зрозуміло, що Путін і його оточення розглядають Україну не як суверенну, незалежну державу, а як призовий об'єкт нерухомості для уявної імперії, керованої Кремлем, наповненої не вільними людьми, а населенням, яке вони зневажають і прагнуть підкорити своїй волі силою", - каже Карпентер.
Карпентер нагадав, що скоро виповнюється десять років від початку російської агресії проти України.
Вона почалася з незаконного вторгнення росіян та окупації Криму, а також пройшло два роки від початку повномасштабної війни, розпочатої Росією за підтримки Білорусі.
Він вказав на недавні новорічні обстріли українських міст Росією, які яскраво демонструють незмінність мети кремлівського лідера. Карпентер звернув увагу на висловлювання Путіна про окуповані Росією, які диктатор називає як "завоювання".
Дипломат також згадав про заяву Дмитра Медведєва, що існування України як держави є небезпечним, а також про його погрози змусити українців "капітулювати або померти".
За словами Карпентера, такі заяви свідчать про сприйняття України Кремлем не як суверенної держави, а як об'єкта для приєднання до уявної імперії.
"Переважна більшість українців знає, що їхня доля лежить в Європі, а не під російським поневоленням. Український народ обрав демократію, верховенство права, європейський і трансатлантичний шлях. Український народ вирішив боротися, щоб захистити свої домівки, свою свободу і незалежність своєї країни. Україна повинна перемогти в цій боротьбі, і Сполучені Штати стоять на боці України", - наголосив очільник місії США в ОБСЄ.
Карпентер наголосив, що попри спроби Росії підкорити собі Україну, більшість українців зробила свій європейський вибір.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.