Велика Британія разом з іншими європейськими країнами працюють над механізмом, який допоможе й надалі підтримувати Україну, якщо це перестануть робити США після можливої перемоги Трампа на виборах.
Про це пише The Times із посиланням на високопоставлене джерело в британському уряді.
Британська влада ініціює нарощення виробничих потужностей військових заводів по всьому континенту.
Мета - мати можливість, як мінімум, рік відправляти зброю та боєприпаси в Україну для стримування Путіна, незалежно від підтримки США. Постачання зброї та боєприпасів в Україну мають продовжуватися, навіть якщо американці відмовляться від підтримки, заявляють британські військові.
А керівники британської військової розвідки вважають, що Україна не зможе виграти війну проти Росії у 2024 році. Причина в тому, що Києва нема живої сили, ні зброї для великого прориву. Російські збройні сили також не мають сил, щоб почати великий контрнаступ, який міг би прорвати українські позиції.
Тим часом прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо у новорічному привітанні згадав Україну, заявивши про продовження підтримки з боку його країни та збільшення випуску боєприпасів.
Уряд Норвегії вирішив дозволити прямий продаж зброї та продукції оборонного призначення від своєї оборонної промисловості Україні.
За словами глави МЗС країни Еспена Барта Ейде, підтримка України важлива для норвезької та європейської безпеки.
"У надзвичайній безпековій ситуації, що склалася внаслідок загарбницької війни РФ, надзвичайно важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Ми повинні планувати можливість того, що війна може продовжитись. Тому уряд вирішив дозволити прямі продажі зброї та оборонної продукції норвезької оборонної промисловості в Україну", – заявив він.
Нагадаємо, на європейських збройних підприємствах спостерігається нестача вибухових речовин, що ускладнює зусилля Європи з виробництва снарядів для України.
До кінця року ЄС планувала відправити Україні ще 500 тис. боєприпасів з обіцяного мільйона, який мали передати ЗСУ до березня 2024 року.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.