Ситуація на полі бою в Україні не впливає на підтримку Києва Вашингтоном. Суперечки серед американських політиків щодо узгодження фінансування на допомогу Україні, мають зовсім іншу природу.
Про це заявив у коментарі “Голосу Америки” конгресмен-демократ з Пенсільванії Брендан Бойл.
За його словами, суперечки щодо нового пакету допомоги Києву обумовлені ситуацією всередині самої Республіканської партії.
“Я думаю, що ті з нас, хто абсолютно відданий цьому (допомозі Україні), буде відданий, незалежно від того, що відбувається на полях битв, незалежно від того, чи були виконані завдання контрнаступу, чи ні. Що стосується підтримки республіканців – це не про те, що відбувається на фронті. Це про те, що відбувається всередині цієї партії”, – зазначив він.
На його думку, в Республіканській партії є три течії.
Більша частина з її членів представляють першу течію. Це ті, хто прихильний традиційним принципам активної зовнішньої політики Республіканської партії й не бояться висловлювати свою позицію.
“Мітч Макконнелл є чудовим прикладом цієї традиційної Республіканської зовнішньої політики від Ейзенхауера до Рейгана та обох Бушів - національної оборони Америки з м’язами, яка пишається бути в НАТО, пишається трансатлантичним альянсом, що протистоїть спочатку радянській, а тепер – російській агресії”, – навів приклад конгресмен-демократ.
Другою групою він назвав ізоляціоністів, серед яких, наприклад Марджорі Тейлор Грін. Вони активно виступають проти підтримки України. І хоча їх абсолютна меншість, їхній вплив зростає.
До останньої групи Бойл відніс республіканців, які поділяють ті ж принципи, що і перша група, але бояться, що підтримка України може коштувати їм поразки на наступних внутрішньопартійних виборах. До них конгресмен відніс і спікера Палати представників Майка Джонсона.
“Зокрема, один республіканець в Палаті представників розповів мені про досить болючу зустріч з виборцями, а він в дуже республіканському окрузі, під час якої його весь час критикували за підтримку України”, – зазначив Бойл.
Конгресмен наголосив, що подальша підтримка України залежить якраз від представників цієї групи.
А ось на ставлення до України виборців-республіканців, здебільшого впливають антиукраїнські заяви колишнього президента Дональда Трампа, а також відомого ведучого Такера Карлсона, якого не раз викривали в підіграванні Кремлю в тому, що стосувалося висвітлення війни в Україні. Він улюбленець Трампа.
“Найбільший виклик сьогодні полягає в тому, що колишній президент Дональд Трамп і деякі праві ЗМІ в США, чинять великий тиск на республіканців в Конгресі, щоб вони голосували проти фінансування України. Ось від чого найбільша затримка”, – резюмував Брендан Бойл.
Цього не змінять візити союзників до США або звернення самих українців. Це глибокі внутрішні процеси, які американські політики повинні вирішити самі.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.