Вашингтон і надалі підтримуватиме демократичні сили Білорусі та запроваджуватиме обмеження щодо режиму Олександра Лукашенка.
Про це в інтерв'ю "Белсату" заявив Крістофер Сміт (Christopher W. Smith), заступник помічника держсекретаря США.
За його словами, США продовжують підтримувати прагнення білоруського народу до демократії, прав людини, основних та фундаментальних свобод, «які пригнічуються режимом Лукашенка». Також співрозмовник додав, що Лукашенко «торгує білоруським суверенітетом заради збереження власного стану» та «досягнення своїх власних корисливих цілей».
«Наші дії спрямовані як на підтримку білоруських демократичних сил, так і на введення санкцій та інших заходів, спрямованих на те, щоб змусити Лукашенка та його режим заплатити за порушення прав людини, напади на демократію та сприяння Путіну у його вторгненні до України», – зазначив Сміт.
Він зазначив, що у Вашингтоні не отримували жодних сигналів від режиму Лукашенка щодо можливого «діалогу» та «переговорів». Відправною точкою для обговорень майбутніх відносин є звільнення всіх політв'язнів.
«І поки ми не побачимо зміни у поведінці Лукашенка. Тому, ми тільки нарощуватимемо наші зусилля щодо тиску на його режим», – заявив представник Держдепартаменту.
Сміт пообіцяв «доповнювати санкційні пакети, включаючи закриття щілин та дірок у санкціях», оскільки «режим диктатора швидко підлаштовується».
«Ми намагаємося виявити та знищити такі можливості. І ми активно працюємо не лише всередині американських відомств, але також і з демократичними силами, щоб визначити, в яких сферах ми можемо завдати Лукашенку найбільших збитків за репресії та підтримку російської агресії в Україні», – сказав він.
Заступник помічника держсекретаря не став анонсувати майбутні обмеження, але гарантував, що «готуються нові санкції».
«Особливо у зв’язку з його атаками на демократію, права людини та, звичайно, підтримкою російського вторгнення в Україну», – заявив Сміт.
Зокрема, США «сконцентровані на перспективі санкцій» у питанні «тої ролі, яку відіграє режим Лукашенка в експлуатації та викраденні дітей з України, їх переміщенні до Білорусі й далі – до Росії».
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.