Відмова Конгресу США від підтримки нового фінансування допомоги Україні принесе радість лише російському диктатору та лідеру Китаю Сі Цзіньпіну.
Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон, якого цитує Sky News.
Глава британського МЗС виступив на конференції з безпеки Aspen у Вашингтоні. Він наголосив, що "для нашого покоління є великі випробування", які полягають у захисті демократії.
За словами Кемерона, слід розуміти, що європейська безпека - це й американська безпека. У цьому питанні, нам зараз необхідна єдність.
"Ми повинні передати ці гроші українцям, ми повинні підтримати їх і зробити так, щоб програв Путін, бо якщо ці гроші не пройдуть голосування, то посміхатимуться лише дві людини. Одна з них - це Володимир Путін у Москві та Сі Цзіньпін у Пекіні. І не знаю, як ви, а я не хочу робити різдвяний подарунок жодному з цих людей", - наголосив міністр.
Коментарі Кемерона відображають зростаюче занепокоєння у Британії та Європі в цілому щодо того, що інтерес США до фінансування військових зусиль в Україні зменшується.
Він зазначив, що гроші, витрачені до цього часу, не були витрачені даремно, оскільки вони «знищили половину довоєнних активів Росії», і попередив, що якщо американський пакет допомоги не буде прийнятий Конгресом, це може вплинути на зобов'язання інших європейських країн.
«Якщо ви проголосуєте за цей пакет, як би ви це не робили і з чим би ви не пов'язували його в Конгресі, це дасть величезний поштовх цим європейським країнам. Вплив цього голосування в Конгресі буде величезним, тому що воно дозволить тим з нас, хто дійсно хоче підтримати Україну на наступний рік, звернутися до всіх інших європейських країн і сказати: «Так, ви бачили, що зробили США, тепер ми всі повинні приєднатися», – сказав Девід Кемерон.
Нагадаємо, ще у жовтні президент США Джо Байден запросив у Конгресу виділити понад 100 млрд доларів на потреби національної безпеки. Ці кошти включають понад 60 млрд доларів на фінансування допомоги Україні.
Такий запит є терміновим, оскільки гроші, які Конгрес раніше виділяв на ці потреби, вже закінчуються.
При цьому нещодавно радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявляв про те, що його країна не матиме можливості продовжувати передачу зброї Україні у разі відсутності нового фінансування. 6 грудня, запит Байдена розглядали у Сенаті. Його відмовилися підтримувати усі республіканці. Вони вимагають, щоб Білий дім вніс до запиту пропозиції щодо посилення безпеки кордонів.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.