Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі вкотре закликав Конгрес ухвалити рішення про виділення коштів, необхідних для продовження допомоги Україні.
Він зазначив, це необхідно зробити до кінця цього року, оскільки «пізніше надати той рівень допомоги, якого потребують українці, буде надзвичайно складно».
Кірбі додав, що через зволікання Білий дім вже змушений зменшити розмір пакетів зброї, які надсилаються в Україну й це негативно впливає на характер бойових дій.
Водночас спікер відкинув слова президента Володимира Зеленського, який заявив, що недостатня підтримка стала причиною провалу українського наступу восени.
Кірбі сказав, що «Україна отримала те, що їй було потрібно, і що кожен пакет озброєнь був сформований в координації з представниками Києва». Однак він визнав, що важко звинувачувати Зеленського в бажанні отримати більше зброї, щоб зупинити російську агресію.
Він також зауважив, що у США із розумінням відносяться до цієї емоційність українського лідера.
Слід звернути увагу, що думку Зеленського поділяють багато західних військових експертів, в тому числі й американських. Не одноразово на цьому наголошував Генерал Ходжес.
Також, наприклад, колишній директор ЦРУ та екскомандувач міжнародними коаліціями в Іраку й Афганістані генерал Девід Петреус заявив, що українці не змогли досягти того прориву, "на який усі сподівалися", у наступі влітку 2023 року через недостатні постачання Києву озброєння, насамперед американського.
Про це він сказав на презентації книги "Конфлікт: еволюція ведення війни з 1945 року до України".
"Були затримки з наданням українцям військової техніки, наші танки тільки нещодавно дісталися до них. Була затримка в прийнятті рішень щодо танків Leopard, ми затримали рішення про касетні боєприпаси, які могли бути дуже корисні, системи ракет більшого радіуса дії для реактивних систем залпового вогню, і, нарешті, літаки західного зразка. За його словами, у військовій доктрині говориться, що для прориву тієї оборони, яка була на півдні, потрібна була перевага в повітрі, а також багато іншого. Ми не дали цього українцям», - наголосив Петреус.
Він також зазначив помилки Заходу, які частково призвели до війни в Україні.
"Думаю, що одна з важливих причин, чому Володимир Путін вирішив, що йому вдасться уникнути відповідальності за вторгнення в Україну, полягає в тому, що після окупації Криму, США та союзники не вжили достатніх заходів. Як наслідок, маємо сьогодні жахливе вторгнення", - вважає ексглава ЦРУ.
Зі словами Петреуса важко не погодитись, адже дійсно, саме слабка відповідь США, ЄС та партнерів, нерішучість перед обличчям зухвалих диктаторів, призводить лише до ще більших трагедій, втрат та ризиків.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.