Заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки США Браян Нельсон наступного тижня відвідає Туреччину.
Головна мета візиту, обговорити дотримання Анкарою американських та європейських санкцій проти Росії й ХАМАС.
Про це повідомляє Bloomberg.
Стверджується, що високопосадовець американського Мінфіну зустрінеться зі своїми турецькими колегами та наполягатиме, щоб Туреччина виконала санкції США проти ряду російських організацій і фінансової діяльності ХАМАС.
Міністерство фінансів США минулого місяця розширило список санкційних осіб у Туреччині, які, за його словами, були прикриттям для угрупування ХАМАС, яке США та ЄС визнали терористичною організацією.
Вашингтон вже наклав санкції на десятки турецьких фірм і деяких осіб за те, що вони керували інвестиційним портфелем від імені ХАМАС або допомагали Росії ухилятися від санкцій.
Сполучені Штати також попередили низку турецьких компаній про можливі покарання, які можуть повністю порушити їхні зв’язки із західною фінансовою системою та серйозно ускладнять роботу.
Європейський союз вже схвалив 11 пакетів санкцій проти Російської Федерації. Під обмеження потрапили товари, які можна використовувати у виробництві зброї. Зокрема до санкцій внесли фізичні та юридичні особи, які відповідають за вторгнення в Україну і допомагають продовжувати війну. Це потужний удар по агресору, але саме завдяки таким країнам як Туреччина, деяким "партнери" Кремля з СНД та іншим "спритним друзям" росіян, санкції не завжди працюють так, як потрібно. Тому, США й ЄС домовились значно посилити контроль за дотриманням вже введених обмежень.
Створено спеціальні структури, які відстежують всі ці лазівки росіян та працюють по них.
Для прикладу, нещодавно було накладено обмеження на морські компанії, танкери яких возили російську нафту до Індії за ціною, вищою за "стелю" у 60 дол., яку запровадили країни G7. Після цього танкери компаній порошків стали на дрейф разом із нафтою й не знають, що їм далі робити. У публічній площині постійно з'являються повідомлення про те, як США блокують фірми, банки та компанії у третіх країнах, які постачають до РФ заборонену продукцію.
Тож, цей процес триває постійно та системно. Тому, візит американського посадовця до Туреччини, є частиною цих зусіль.
Вже зрозуміло, що ніхто не дозволить Анкарі й далі ігнорувати європейські та американські обмеження, інакше вже сама Анкара може зіткнутись із проблемами для своєї економіки. Поки це точкові удари по окремих компаніях але не виключено, що може бути застосовано більш жорсткий інструментарій.
Нагадаємо, що наразі ЄС планує узгодити 12-й пакет антиросійських санкцій, який включатиме нові списки персональних обмежень, а також експортні санкції, зокрема й щодо алмазів, які приносять значні доходи режиму Путіна. Поки такі друзі московського диктатора як Орбан, намагаються протидіяти планам ЄС, але нічим добрих для них, це точно не закінчиться.
Зараз посадовці ЄС ще намагаються діяти шляхом "пряника".
Вони пропонують розблокувати гроші для Угорщини, в обмін на підтримку спільної позиції блоку. Але, якщо це не допоможе, потрібно розуміти, що є й інші механізми, які Орбану точно не сподобаються та можуть призвести до серйозних негативних наслідків для економіки його країни, в разі, якщо він продовжуватиме відстоювати інтереси міжнародного злочинця Путіна.
Незрозумілою залишається лише позиція української влади.
Річ у тім, що територію нашої країни, досі качається російський газ до Угорщини. Путін отримує гроші на війну проти українців, а Орбан отримує дешевий газ від Кремля та продовжує блокувати всі європейські ініціативи, щодо допомоги нашій країні. Де тут український інтерес, й чи не є це питання державної зради найвищого керівництва, питання без відповіді.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.