Україна ініціювала створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні з Польщею, де понад два тижні польські перевізники блокують ключові пункти пропуску.
Про це у Facebook повідомив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.
За словами Деркача, Київ пропонує, аби спостерігачі ЄС фіксували ситуацію, яка відбувається перед пунктами пропуску: "чи пропускаються небезпечні вантажі, яким чином перетинає кордон гуманітарна допомога, а головне – в яких умовах вже понад два тижні перебувають українські водії".
"Офіційний лист з такою пропозицією направили. Очікуємо відповідь", – додав він.
Урядовець також сказав, що Київ почав збір даних для евакуації українських водіїв, оскільки погодити позицію на переговорах із місцевою, центральною владою Польщі та ЄС не вдалось.
"Ми запропонували низку компромісів, польський уряд та Єврокомісія їх знають. Але домовитись про щось можливо лише тоді, коли є бажання домовлятись, а не лише бажання блокувати кордон", – підсумував Деркач.
Польські перевізники, які з 6 листопада блокують три КПП на кордоні з Україною для вантажівок, у четвер почали блокаду ще одного пункту пропуску – "Медика-Шегині".
Організатори заявили, що їхня блокада може тривати до 3 січня.
Верховна Рада 22 листопада офіційно звернулася до нових Сейму і Сенату Польщі з пропозицією щодо розблокування кордону для перевізників.
Росіяни вже активно смакують цю тему, адже вона є вдалою спецоперацією Кремля, для блокування українського кордону та поглиблення економічної нестабільності. Це із серії ударів по енергетичних об'єктах, блокування зернового коридору, руйнування важливих підприємств або створення штучних міграційних криз у країнах ЄС.
Нагадаємо, що цей шабаш організована проросійською партією у Польщі, яка має мінімальну підтримку та представництво в Сеймі.
Чому така слабка офіційна реакція уряду Польщі, до кінця зрозуміти складно. Можливо це відбувається через зміну владу у Польщі після виборів, або це така собі помста. Якщо пам'ятаєте, нещодавно у публічній площині був конфлікт із цією країною через зерно. Наша влада навіть погрожувала звернутись до СОТ, через односторонні та незаконні дії польських урядовців. Цілком ймовірно, що після того, як політичного консенсусу досягти не вдалось, почалась ось ця постановка на кордоні. Інакше як пояснити той факт, що декілька десятків незрозумілих мітингувальників, заблокували такий потужний рух між Україною та ЄС, а поліція мовчки спостерігає за їх протиправними діями.
Сьогодні ситуація відверто грає на руку агресору, проти України та ЄС.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.