Для Сполучених Штатів Росія вже ніколи не буде надійним постачальником енергоносіїв.
За інформацією Reuters, про це повідомив помічник голови Держдепартаменту США з енергоресурсів Джеффрі Пайєтт.
Під час виступу на брифінгу в режимі онлайн, перед початком американо-японського діалогу з питань енергобезпеки, запланованого на наступний тиждень, Пайєтт повідомив про повну рішучість Вашингтона та партнерів серед країн "Великої сімки" залишити Росію без жодних доходів від енергетики.
"Для мене цілком очевидним є те, що Росію вже ніколи надалі не можна розглядати як надійний постачальник енергії. Якщо йдеться про наших партнерів по "Великої сімці", то ми, крім усього іншого, маємо намір разом проводити роботу, щоб у майбутньому РФ залишилася без доходів від енергетики, а видобувна галузь не мали перспектив для розвитку", - наголосив високопосадовець.
Зазначимо, що 12 жовтня Сполучені Штати вперше запровадили санкції щодо власників танкерів, які доставляли нафту російського виробництва за ціною, що перевищує встановлену G7 цінову межу в 60 американських доларів за барель.
Слід звернути увагу, що окрім "стелі цін" та інших механізмів, країни G7 та їх партнери, вивели з ринку РФ компанії, які займались розвідкою родовищ, постачали для цього специфічне обладнання й програмне забезпечення. Заборонено обслуговування, ремонт та продаж запчастин для діючих машин у видобувній галузі.
Схоже, світ нарешті чітко усвідомив, що зайві кошти, РФ завжди витрачає не на розвиток власної країни та покращення життя людей, а на зброю для агресії та нападів на інших, створюючи кризові явища по всьому світу. Давати їм заробляти - це фінансувати війни та терор, зараз й у майбутньому.
Тож, всі зусилля великих країн тепер направлені не лише на створення несприятливих умов на ринку для РФ, але на повний занепад всієї галузі, від видобування до продажу енергетичних ресурсів.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.