Терористичні ракетні удари РФ по українських містах не компенсують поразок російської армії на полі бою.
Про це заявив старший військовий радник делегації Великої Британії в ОБСЄ Ієн Стаббс, під час засідання Форуму з безпекового співробітництва у Відні.
"Росія неодноразово недооцінювала силу і рішучість мужнього українського народу захищати свою Батьківщину. Ця жахлива тактика (ракетних атак та ударів безпілотниками по населених пунктах) не спрацювала взимку, коли Росія атакувала електростанції та водопроводи по всій Україні, і не спрацює зараз. Вона не компенсує поразок Росії на полі бою", - сказав він.
Стаббс наголосив, що дії Росії в Україні є гідними осуду, а розв'язана Путіним війна "створила спадщину, за яку мільйони людей будуть змушені розплачуватися протягом багатьох років".
Британський дипломат вказав на те, що "Росія свідомо і систематично намагається зруйнувати архітектуру європейської безпеки", шляхом виходу з міжнародних угод і договорів, і при цьому виставляє себе як "жертву". Однак ці спроби Кремля є ні чим іншим, як відчайдушним намаганням пояснити власному населенню "свої численні стратегічні помилки, що зруйнували колись горду світову репутацію Росії".
Представник британської місії в ОБСЄ також засудив намір Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
За його словами, це є продовженням безвідповідальної ядерної риторики Кремля, має намір "відволікти й утримати нас від підтримки України". "Росія повинна прагнути зменшити напруженість і ризик прорахунків, а не збільшувати їх. Ми знову закликаємо білоруський режим утриматися від підтримки спроб Росії розпалити подальшу нестабільність у регіоні й припинити підтримку незаконного вторгнення Росії", - заявив Стаббс.
Він запевнив у продовженні підтримки України з боку Великої Британії та її партнерів.
"Наш спільний підхід до надання Україні підтримки, необхідної для її захисту та вигнання Росії із суверенної території України, є єдиним найшвидшим шляхом до справедливого і тривалого миру", - додав старший військовий радник делегації Великої Британії в ОБСЄ.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.