Прессекретар Президента України Сергій Никифоров назвав питання ядерної безпеки найбільш перспективною темою подальшої співпраці України та Китаю.
Про це він сказав в ефірі телемарафону.
"Наші позиції збігаються щодо ядерних питань. Тобто з тим, що ядерною зброєю не можна погрожувати, погоджуємося і ми, і Китай. Те, що не можна загрожувати ядерній безпеці, так само погоджуємося і ми, і Китай. Приємно, що Китай казав про це в контексті як учасник Будапештського меморандуму. Це найбільш перспективна тема у нашій подальшій співпраці", - зазначив Никифоров.
Також Зеленський у розмові із главою Китаю Сі Цзіньпінем наголосив, що Україна має відновити суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року, включно з нині окупованим Кримом.
Як зазначає ОП, Зеленський під час розмови сказав Сі Цзіньпіну, що ситуація на фронті складна, але Україна і надалі звільнятиме свою землю.
«Ми не починали цієї війни, але маємо відновити суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. У межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Включно з Кримом. Це цілком відповідає цілям і принципам Статуту ООН», - сказав Зеленський.
Згідно із повідомленням МЗС Китаю, Сі Цзіньпін говорив, що війна Росії проти України (яку у Китаї називають «українською кризою») «впливає на міжнародний ландшафт».
Сі заявив, що Китай завжди стоїть на боці миру, а його основна позиція полягає в сприянні мирним переговорам. Він висловив свої пропозиції, що потрібно зробити, зокрема міжнародному співтовариству.
У Китаї наголосили, що це не вони створили «українську кризу» і не є її стороною.
«Як постійний член Радбезу ООН і відповідальна велика країна, Китай не буде сидіти склавши руки, не підливатиме масла у вогонь і тим більше не використовуватиме ситуацію для власної вигоди. Все, що робить Китай - відкрито. Діалог і переговори, єдиний життєздатний шлях вперед. У ядерних війнах немає переможців», - йдеться у заяві МЗС Китаю.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.