Глава польського уряду Матеуш Моравецький застеріг окремих європейських лідерів від спроби просувати у Європі політику “стратегічної автономії” від США, закликавши, навпаки, до розвитку стратегічної співпраці Європи з Вашингтоном.
Таким чином польський прем’єр перед початком триденного візиту до США відреагував на слова президента Франції Еммануеля Макрона, який після візиту до Китаю заявив журналістам, що Європа повинна будувати “стратегічну автономію”, не наслідувати в усьому США і не дати себе втягнути у “кризи, які не є нашими”.
“Деякі західні лідери мріють про співпрацю з усіма, включаючи росію та деякі могутні держави на Далекому Сході. Ми застерігаємо від цього, ми хочемо жити в мирі з усіма, звичайно. Але замість побудови стратегічної автономії від Сполучених Штатів я пропоную стратегічне партнерство із США”, - заявив Моравецький.
Моравецький підкреслив, що Польща через неповні два роки головуватиме в ЄС, і саме трансатлантичну співпрацю, союз ЄС та США Варшава хоче зробити “найважливішим пунктом головування”.
Представники провідних партій Німеччини та Чехії висловили обурення та розкритикували слова президента Франції Емманюеля Макрона щодо невтручання Європи у ситуацію з Тайванем та прагнення зменшити вплив США на ЄС.
Про це повідомляє Euractiv з посиланням на слова єврочиновників.
Депутат від ХДС Тільман Кубан заявив, що "якби американці думали так само з 24.02.2022, України б уже не існувало, а Путін, ймовірно, уже стояв би під Парижем".
Як зауважила чеська сенаторка Мирослава Немцова, у Китаї президент Франції "підірвав ключовий альянс між Європою та США".
На думку голови комітету закордонних справ Палати депутатів Чехії Марека Женішека, позиція Макрона є "абсолютно ганебною та неправильною". Він переконаний, що Європа має "збалансувати силу Китаю зі США".
Чеський сенатор Давид Смоляк заявив, що позиція Макрона з невтручання у конфлікт Китаю й Тайваню не зменшить ризик військового конфлікту, а навпаки може його збільшити.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.