Компанії з Росії дедалі частіше почали просити партнерів із Казахстану про допомогу в обході санкцій, накладених Заходом за вторгнення в Україну.
Про це пише Reuters із посиланням на свої джерела.
Видання стверджує, що російські торговці вже навчилися різним методам обходу санкцій. Було створено цілу мережу постачання через треті країни. Велика кількість товарів ввозяться через Туреччину та країни, що раніше входили до Радянського Союзу.
За словами джерел, вони стали свідками того, що зростання кількості запитів від Росії щодо допомоги у доставці різних товарів. Так, РФ потребує практично всього: від споживчої електроніки та підшипників, до деталей літаків, рідкісних металів. У росіян дуже довгий список товарів, до якого входять промислове обладнання, залізничні підшипники, радіообладнання, турбіни, деталі літаків, сировина та навіть матеріали для банківських карток.
"Бум тільки починається", - сказав один із джерел журналістам.
Повідомляється, що російські компанії намагаються встановити довгострокові партнерські відносини, які допоможуть обходити санкції.
Джерела кажуть, іноді навіть закон не порушується. Часто складні елементи включають санкціоновані компоненти. З іншого боку, казахстанські підприємці, які перепродують товари в Росію, зазвичай мають право на відшкодування ПДВ у розмірі 12%, але ті, хто переміщає "підозрілі товари", не подають його, щоб не ризикувати всім ланцюжком постачання.
За словами журналістів, РФ досі є найбільшим торговим партнером Казахстану.
Нагадаємо, що ЄС та США домовились значно посилити контроль за дотриманням вже введених санкцій та жорстко карати посередників, треті країни та юридичних осіб, які допомагають РФ. Для цього створені навіть окремі потужні підрозділи, для нагляду та перевірок. Нещодавно Туреччина припинила обслуговувати літаки з Росії та Білорусі, а раніше були повідомлення про проблеми з транспортування підсанкційних товарів через цю країну, після візити держсекретаря США Ентоні Блінкена. Також він попередив і колишні республіки СРСР, під час свого азійського турне. Банки багатьох "партнерів" РФ вже відмовились обслуговувати їх платіжну систему "МИР".
Також повідомлялося, що до Європи зі США постійно збільшується потік танкерів, з рекордним обсягом нафти та скрапленого газу. Водночас повні танкери із російським паливом та нафтою, не можуть знайти своїх покупців, навіть за нижчою вартістю, ніж затверджена стелею цін від G7.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.