Між офіційними представниками США та України зростають «закулісні розбіжності» з приводу низки питань, пов'язаних із вторгненням Росії.
Про це у неділю, 12 березня, повідомив портал Politico із посиланням на обізнані джерела.
У матеріалі наголошується, що між главою Білого дому Джо Байденом та президентом України Володимиром Зеленським немає жодних публічних конфліктів. США, як і раніше, мають намір рішуче підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії.
Проте після бесід із десятьма посадовими особами, журналісти зробили висновок, що останнім часом між країнами виникло кілька точок напруженості.
По-перше, американські чиновники стурбовані опублікованими в ЗМІ повідомленнями про те, що за вибухами на «Північних потоках» може стояти «проукраїнська група».
По-друге, у США нібито незадоволені тим, що Україна витрачає багато сил для захисту Бахмуту замість того, щоб займатися підготовкою до масштабного контрнаступу навесні.
Крім того, між країнами виникає «розчарування» щодо постачання зброї. Деякі політики з обох країн вважають, що американський уряд має збільшити військову допомогу Києву.
Ще одна «точка напруженості» пов'язана із планами України щодо деокупації Криму.
«Держсекретар Ентоні Блінкен дав зрозуміти Києву, що потенційне повернення Криму Україною стане червоною рисою для Путіна, що, можливо, призведе до різкої ескалації з боку кремля», – зазначили журналісти.
Нагадаємо, попри подібні публікації, Сполучені Штати продовжують допомагати Україні у різних сферах. 3 березня США оголосили про новий пакет підтримки України у сфері оборони на суму до 400 мільйонів доларів.
А за кілька днів до цього, 27 лютого, Україна отримала перший транш із пакетом фінансової допомоги від США на 2023 рік.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.