36-годинне припинення вогню, оголошене Путіним у четвер на період між 6 і 7 січня (час святкування православного Різдва), не залишилося непоміченим у світі, хоча реакція знову була явно не такою, яку він очікував.
Деякі коментатори просто висловлюють ставлення до цього кроку Кремля, інші намагаються зрозуміти, що за ним стоїть.
"Як іронічно! Путін віддав розпорядження про тимчасове припинення вогню на лінії фронту в Україні сьогодні, коли російські окупанти зазнали чергової гіркої невдачі в черговій спробі захопити Бахмут. Цинічні злочинці близькі до розгрому й життєво потребують перегрупування, бо Росія програє", - Світовий Конґрес Українців одним із перших прокоментував подію.
На брифінгу для преси у Вашингтоні, округ Колумбія, речника Державного департаменту США Неда Прайса запитали, чи може це припинення вогню бути чимось добрим.
«З нашої точки зору, єдине слово, яке це найкраще описує таке рішення - це «цинізм». Виглядає багато в чому «цинічно», тому що це сталося лише за кілька днів після того, як Москва здійснила атаки в новорічну ніч, на цивільну інфраструктуру України, її громадські центри, після багатьох днів атак на схожі цілі. І я вагаюся навіть називати їх цілями, тому що, знову ж таки, у багатьох випадках це цивільні об’єкти ьа інфраструктура», - відповів Прайс.
За словами Прайса, Держдеп мало вірить в оголошені наміри припинення вогню.
«Наше занепокоєння полягає в тому, що росіяни намагатимуться використати будь-яку тимчасову паузу в боях для відпочинку, переозброєння, перегрупування та, зрештою, повторної атаки. І тому, в цьому сенсі, це не можна вважати припиненням вогню, якщо намір полягає в тому, щоб стріляти ще більше, підло, люто, ще більш смертельно по звичайних громадянах України та їх містах», - сказав він.
«Якби Росія дійсно серйозно ставилася до миру, до припинення цієї війни, вона б вивела свої сили з суверенної території України. Ось що означає кінець цієї війни. Це те, до чого ми закликали Росію. Це те, до чого українці закликали Росію. Це те, до чого більшість країн світу закликали Росію. Устав ООН, міжнародне право та повага до кордонів незалежних країн», – додав Прайс.
Президент Європейської Ради Шарль Мішель написав у Твіттері українською мовою: «Є агресор, Кремль. І жертва, український народ. Виведення російських військ – єдиний серйозний спосіб відновлення миру та безпеки. Оголошення про одностороннє припинення вогню, є таким же фальшивим і лицемірним, як і незаконні анексії та смішні референдуми».
На думку Інституту вивчення війни, путінське припинення вогню «імовірно є інформаційною операцією, спрямованою на те, щоб завдати шкоди репутації України».
«Путін міг прагнути забезпечити 36-годинну паузу для російських військ, щоб дати їм можливість відпочити, відновити сили та переорієнтуватися для відновлення наступальних операцій на критичних ділянках фронту. Така пауза була б непропорційно вигідною для російських військ і позбавляла б Україну ініціативи. Ще, можливо, Путін закликав до припинення вогню, щоб представити Україну як незговірливу й таку, що не бажає робити необхідних кроків до переговорів. Наче він іде на зустріч та постійно говорить про мир, а українці прагнуть лише війни», – зазначає ISW.
Раніше ми публікували реакцію президента США Джо Байдена.
"Я не хочу відповідати на те, що говорить Путін. Цікаво, що він був готовий бомбити лікарні, дитячі садки та церкви… 25 грудня та у новорічну ніч… Я думаю, що він намагається передихнути й нічого доброго в цьому немає", – сказав американський глава.
Вадим Денисенко, радник міністра внутрішніх справ України, заявив, що прохання Путіна про перемир’я є спробою приховати втрати в Макіївці, наслідки чого почали виходити з-під контролю, всередині Росії.
«Традиційна тактика росіян: після гучних поразок засипати ефір тисячами нікчемних повідомлень», - написав Денисенко у Фейсбуку. Він також не виключив, що оголошення про припинення вогню може бути підготовкою до провокацій, пов’язаних із вигнанням московського патріархату з Київської Лаври.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.