Після Голодомору 1930-х років, голод більше ніколи не повинен використовуватися як зброя, тому світ не терпітиме те, що влаштовує Росія сьогодні, провокуючи найгіршу глобальну продовольчу кризу.
Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.
За словами Шольца, 90 років тому керівництво СРСР вже використало голод проти українців, а сьогодні РФ знову використовує його як зброю.
Він зазначив, що «великий голод», навмисно спровокований Йосипом Сталіним, убив понад 3,3 мільйона українських жінок, чоловіків і дітей, що застосовувана тоді жахлива тактика, передбачала вилучення та конфіскацію зерна й продовольства, примусову депортацію українців.
«Сьогодні ми єдині в тому, що голод більше ніколи не повинен використовуватися як зброя. Ось чому ми не можемо терпіти те, що спостерігаємо: найгіршу глобальну продовольчу кризу за останні роки, з жахливими наслідками для мільйонів людей, від Афганістану до Мадагаскару, від Сахелю до Африканського Рогу», - підкреслив глава німецького уряду.
За словами Шольца, світ усвідомлює, що, зробивши своєю ціллю сільськогосподарську інфраструктуру в Україні та блокуючи чорноморські порти протягом місяців, Росія навмисно погіршила цю ситуацію.
«Ми сьогодні тут, щоб надіслати чіткий меседж: ми не приймаємо цинічну війну Росії. Тому із задоволенням беремо участь в ініціативі щодо зерна з України. Тому ми продовжуємо доставляти продовольчу допомогу найбільш постраждалим», - сказав канцлер.
Шольц привітав успішні зусилля ООН щодо розширення Чорноморської зернової ініціативи та додав, що світ дуже уважно стежить за тим, чи виконує РФ свої зобов’язання.
«Сьогодні ми знову посилюємо підтримку: зараз прямує корабель Всесвітньої продовольчої програми, який спонсорує Німеччина, щоб доставити українське зерно до Ефіопії», - поінформував Шольц.
Він також оголосив, що Німеччина надасть додаткові 10 мільйонів євро для подальшого постачання зерна з України в координації зі Всесвітньою продовольчою програмою.
«Ви можете розраховувати на нашу підтримку! Кожен корабель, який плаває в рамках цієї ініціативи, не просто перевозить зерно. Він несе надію для голодних у світі. І це несе важливий меседж: повідомлення про те, що ми єдині, що ми подолаємо цю війну і що наша спільна людяність переможе», - підсумував Шольц.
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.